Jednolity Plik Kontrolny VAT – czym jest?

0
Jednolity Plik Kontrolny VAT

Jednolity Plik Kontrolny VAT jest elektronicznym dokumentem, w którego skład wchodzą dwie części: część ewidencyjna i część deklaracyjna. Obecnie, wszyscy przedsiębiorcy będący czynnym płatnikami VAT mają obowiązek wysyłania pliku JPK z deklaracją. Na czym to polega?

 • JPK VAT – od kiedy obowiązuje?
 • Gdzie wysyła się JPK VAT?
 • Co znajduje się w pliku JPK VAT?
 • Podpisywanie JPK VAT profilem zaufanym
 • JKP VAT – korekta

JPK VAT – od kiedy obowiązuje?

Jednolity Plik Kontrolny VAT (JPK VAT) wprowadzono do polskiego prawa podatkowego w roku 2016. Zgodnie z ustawą z 2016 roku, przedsiębiorcy  co miesiąc muszą przesyłać ewidencję VAT w formie pliku JPK. Na początku to zobowiązanie dotyczyło jedynie dużych przedsiębiorców, następnie również małych i średnich. Na końcu obowiązek przesyłania JPK VAT objął mikroprzedsiębiorców (w 2018 roku). Na początku był to plik bez deklaracji – obecnie przesyłany JPK VAT zawiera również część deklaracyjną.

Gdzie wysyła się JPK VAT?

Plik JPK v7 należy regularnie przesyłać do systemu informatycznego Ministerstwa Finansów. Musi on być podpisany za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub danych autoryzujących. Od 2020 roku plik JPK można składać jedynie przez specjalną bramkę REST API, która udostępniona jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Zasady tego, jak należy składać JPK VAT, również możemy znaleźć na tej witrynie.

Co znajduje się w pliku JPK VAT?

JPK VAT

Plik JPK z deklaracją, który obowiązuje czynnych podatników VAT od 1 października 2020 roku, zawiera dwie części: część ewidencyjną i część deklaracyjną. Każda z nich gromadzi właściwe sobie dane. W części deklaracyjnej umieszcza się deklarację VAT-7 lub VAT-7L. Tą pierwszą przygotowują podatnicy, którzy rozliczają się co miesiąc, natomiast drugą – podatnicy rozliczający się raz na kwartał.

W części ewidencyjnej pliku JPK znajdują się wszystkie informacje dotyczące sprzedaży i zakupów. Muszą one być zgodne z ewidencją VAT za określony czas – kwartał lub miesiąc.

Podpisywanie JPK VAT profilem zaufanym

Aby plik JPK został prawidłowo przesłany, musi zostać uwierzytelniony za pomocą danych, które potwierdzą jednoznacznie naszą tożsamość. Może to być kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis zaufany lub unikalne dla każdej osoby dane, w których skład wchodzi:

 • NIP lub numer PESEL
 • Imię
 • Nazwisko
 • Data urodzenia
 • Przychód za rok podatkowy sprzed dwóch lat

Jeśli plik JPK VAT ma zostać za nas wysłany przez kogoś innego w naszym imieniu, konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie w Urzędzie Skarbowym odpowiedniego pełnomocnictwa, obejmującego deklaracje składane drogą elektroniczną. By móc podpisywać JPK VAT profilem zaufanym, należy oczywiście go posiadać – jego założenie nie jest jednak skomplikowane i można zrobić to stosunkowo szybko. Gdy już wyślemy JPK VAT, otrzymamy Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) – należy je pobrać i zachować, gdyż może być później potrzebne.

JKP VAT – korekta

Może dojść do sytuacji, w której konieczne będzie dokonanie korekty w wysłanym JPK VAT. By skorygować ewidencję, należy złożyć nowy, poprawiony plik, zawierający kompletne dane. Korekty różnych dokumentów dokonuje się na różne sposoby – zależnie od tego, gdzie pojawił się błąd. Nie można ignorować konieczności dokonania korekty!

Wprowadzenie obowiązku wysyłania JPK VAT przez przedsiębiorców jest rozwiązaniem, którego celem było zwiększenie komfortu podatników i zmniejszenie ilości formalności. Trzeba jednak pamiętać, by nie zaniedbać wysyłania tego dokumentu – może to prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Trzy wyjątkowe pomysły na bieliźniany prezent dla ukochanej

0
Trzy wyjątkowe pomysły na bieliźniany prezent dla ukochanej

Zbliżają się urodziny partnerki, rocznica lub Walentynki, a ty nie masz pomysłu na prezent dla ukochanej? Strzałem w dziesiątkę może okazać się zmysłowa bielizna, która jest jednym z najpopularniejszych upominków od panów dla pań. Wybór kompletu lub innych elementów sypialnianej garderoby może jednak być sporym wyzwaniem. Sprawdź, na jakie produkty warto zwrócić uwagę w sklepie z bielizną damską.

Klasyczna bielizna z koronką

Komplet w klasycznym stylu ze wstawkami z koronki to od lat absolutny must-have w szafie modnej kobiety. Z tego powodu taki prezent praktycznie zawsze zostanie doceniony, o ile oczywiście partnerka nie należy do wąskiego grona pań nieprzepadających za takimi klimatami. Bielizna koronkowa komplety może często stworzyć również z innymi majtkami i biustonosza w podobnym stylu i kolorze, dlatego warto wziąć pod uwagę zawartość garderoby ukochanej.

Na dodatek bielizna z koronki jest tak popularna, że można ją bez problemu znaleźć właściwie w każdym sklepie z tej branży. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu czy też znaleźć wymarzony komplet odpowiadający preferencjom partnerki i własnym fantazjom. Na sklepowych półkach oprócz romantycznych i eleganckich zestawów nie brakuje także koronkowej bielizny w bardzo seksownej odsłonie np. w kolorze czerwieni lub z prześwitującym materiałem.

Seksowne przebranie erotyczne

Wielu panów marzy o zobaczeniu swojej partnerki w stroju niegrzecznej pielęgniarki, policjantki czy też pokojówki. Przebranie erotyczne w roli prezentu np. na Walentynki może zatem być spełnieniem własnych fantazji i powiewem świeżości w sferze intymnej. Przed zakupem seksownego ubrania dla dziewczyny lub żony należy jednak upewnić się, że ukochana nie ma nic przeciwko sypialnianym przebierankom. Inaczej prezent może okazać się kompletną klapą.

Jeśli jednak partnerka sama chętnie poeksperymentowałaby w taki sposób podczas gorącego wieczoru we dwoje, to najwyższy czas odwiedzić internetowy sklep Passionne. W ofercie czeka wiele dopracowanych w najmniejszych szczegółach strojów erotycznych dla pań. Można znaleźć zarówno bardzo oryginalne przebranie piratki, jak i klasyki w stylu króliczka Playboya czy też seksowne mundurki.

Odważne bodystocking

Od pewnego czasu prawdziwym hitem sklepów z damską bielizną jest bodystocking. Jednoczęściowy strój zakrywa całe ciało, jednak zazwyczaj ma kuszące wycięcia czy też jest wykonany z prześwitującego lub siateczkowego materiału. Taki upominek może podnieść temperaturę w sypialni, a także bardzo przypaść do gustu partnerce, która nie boi się odważnych strojów.

Wbrew pozorom seksowne bodystocking może spodobać się nawet nieśmiałym paniom niechętnie odsłaniającym swoje ciało nawet przed partnerem. Materiał jest obecny praktycznie na całym ciele, co wielu kobietom daje poczucie pewności siebie, ponieważ różnego rodzaju niedoskonałości sylwetki i skóry właściwie nie są widoczne. Ponadto wiele modeli ma praktyczne otwory w kroku i na biuście, dzięki któremu stroju nie trzeba ściągać podczas miłosnych igraszek.

Jak wybierać baterie do zlewu w kuchni?

0
baterie do zlewu w kuchni

Remontujesz albo urządzasz swoją wymarzoną kuchnię? Gratulujemy, jednak musisz wiedzieć, że w tym wnętrzu liczą się nie tylko aspekty estetyczne czy wyposażenie zgodne z obowiązującymi kanonami światowej mody, ale też pełna funkcjonalność, praktyczność i trwałość wszelkich elementów. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając baterię do zlewu kuchennego. Okazuje się, że to sprzęt najczęściej wykorzystywany w kuchennym pomieszczeniu.

Najlepsza jakość to priorytet

W tym przypadku cena ma znaczenia, a im będzie wyższa, tym baterie do zlewu kuchennego lepsze. Zwróć uwagę, że dobry materiał kosztuje więcej, dokładnie tak samo jak wysoko cenione są innowacyjne technologie. W nie również warto inwestować, wybierając kuchenny sprzęt. Czy wiesz, że kuchnia to pomieszczenie mieszkalne, które pochłania najwięcej wydatków inwestycyjnych? Jednocześnie to przestrzeń, którą Polacy remontują najrzadziej. Warto więc zadbać o najlepszą jakość wybieranych akcesoriów.

Baterie do zlewu kuchennego muszą być przede wszystkim wykonane z surowca trwałego, odpornego nie tylko na intensywną eksploatację, ale i korozję – to urządzenie ma przecież stały kontakt z wodą. Do wyboru mamy baterie montowane w ścianie, w zlewie albo stojące, a poszczególne rodzaje zależą od indywidualnych preferencji, możliwości montażu w kuchni czy też typu zlewozmywaka. Nabywać można baterie z kamienia naturalnego, na przykład granitu, ceramiczne, mosiężne, metalowe, ze stali albo z silikonową obudową.

Bateria a komora zlewu

Wybór baterii do zlewozmywaka ma ogromne znaczenie, jeśli uwzględnimy komfort korzystania ze zlewu, a takie czynności są przecież realizowane każdego dnia. Pamiętajmy, że kuchenny zlew nie zawsze służy jedynie do zmywania naczyń – coraz częściej zastępuje go zmywarka. W zlewie myjemy jednak produkty spożywcze przeznaczone do dalszej obróbki czy nalewamy wodę do wysokich garnków na zupę. To właśnie dlatego tak istotny jest montaż odpowiedniego modelu, dopasowany do rodzaju, a przede wszystkim głębokości dna komory zlewu. Kran zbyt niski uniemożliwi wygodne korzystanie ze źródła wody, a ten zamontowany za wysoko będzie przyczyniał się do rozlewania wody.

Baterie do zlewu a funkcje dodatkowe

Warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, dzięki którym korzystanie z przestrzeni kuchennej stanie się naprawdę przyjemne. Można zainwestować w baterię z termostatem, dzięki czemu z kranu będzie płynąć woda o jednakowej, preferowanej przez domowników temperaturze. Świetną opcją jest też bateria z wyciąganą wylewką. To rozwiązanie znacząco wpływa na komfort korzystania z wody w kuchni. Wyciągana wylewka nie wymusza konieczności podkładania garnka pod kran i wsadzania go do zlewu w celu napełnienia. To też dobry sposób, by móc wyczyścić duży zlew. Dokładnie tak samo świetnie sprawdzi się możliwość zmiany natężenia natrysku oraz strumienia wody. W przypadku nalewania wody do garnka przydaje się strumień jednostajny, ale do płukania warzyw lepiej nadaje się strumień rozproszony, prysznicowy.

Ekspozycja towaru w punkcie handlowym

0
Ekspozycja towaru w punkcie handlowym

Czy zdajesz sobie sprawę, że ekspozycja produktów w sklepie ma kolosalne znaczenie, patrząc na generowane przez dany punkt handlowy zyski? Okazuje się, że sposób prezentacji towarów ma wpływ na decyzje zakupowe potencjalnych klientów – wzbudza zainteresowanie, by potem wywołać potrzebę zakupową i skierować do kasy. Jak eksponować towar w sklepie, by klient wrzucił go do zakupowego koszyka? Szczegóły prezentujemy poniżej.

Odpowiedni dobór mebli sklepowych

Nie ma wątpliwości, że to meble sklepowe mają znaczenie dla prezentacji produktów. Klient nie ma czasu szukać produktu, musi go widzieć od razu. Produkty spożywcze powinno się układać na półkach, w rzędach. Nie zaleca się wrzucania ich do koszy czy szuflad. Ubrania lepiej zaś wieszać na wieszakach, aniżeli składać na półkach, ponieważ wtedy są praktycznie niewidoczne.

To towar ma zachęcać do zakupu, więc meble sklepowe powinny być raczej klasyczne, stosowane. Świetnym rozwiązaniem są meble modułowe, które nie zajmują dużo miejsca, za to daje się je ustawiać zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Towar na wysokości wzroku

Marketingowcy potwierdzają, że produkty, które mają być sprzedane w pierwszej kolejności, powinno eksponować się na wysokości wzroku potencjalnego klienta. Są wtedy od razu zauważane. Dotyczy to także produktów na specjalnej promocji czy objętych rabatami cenowymi.

Zgodnie z zasadami merchandisingu, a więc sztuki ekspozycji produktów w sklepie, na wysokości wzroku powinny być układane produkty z tej „średniej półki cenowej”. Poniżej te najtańsze, a na samej górze produkty premium, czyli te najbardziej luksusowe i w najwyższej cenie.

Kolorystyka a podświadomość klienta

Chcesz, by Twój sklep był uznawany za elegancki, a towar za luksusowy? Wykorzystaj dekory w kolorze białym, złotym i czarnym. Błękity są za to zarezerwowane dla punktów urody, a zieleń dla sklepów, które mają się kojarzyć z naturą i ekologią. Do mas trafiają beże, szarości oraz elementy drewniane, te świetnie sprawdzają się w tzw. sieciówkach, w których produkty mają niewygórowane ceny.

Liczy się pierwsze wrażenie

Każdy właściciel punktu handlowego bez względu na oferowany asortyment sklepu, musi pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim, potencjalny klient jest wzrokowcem, dlatego do wejścia do sklepu zachęci go już witryna sklepowa. Można śmiało uznać, że ta jest wizytówką sklepu.

Co więcej, w punkcie handlowym musi panować ład i porządek, towar musi być odpowiednio posegregowany i równo ułożony na półkach. Jeśli są braki, trzeba je uzupełniać, klient ma mieć poczucie szerokiego wyboru spośród dostępnego asortymentu.

W sklepie musi być czysto i schludnie, to właśnie porządek pozwala zdobyć zaufanie konsumentów i wpływa na pozytywny wizerunek sklepu.

Warto pamiętać, że liczą się też ozdobniki. Dekoracje sklepu sprawią, że punkt będzie się wyróżniał, a już na pewno zostanie zapamiętany. Dzisiaj wartością dodaną jest muzyka w tle oraz piękny zapach w całym lokalu, standardem zaś miła, uśmiechnięta i zawsze pomocna obsługa sklepu.

Moda i uroda

0
moda

Każda kobieta pragnie wyglądać jak najlepiej. Aby to osiągnąć dbamy o swój wygląd. Aby odpowiednio zadbać o wygląd należy przede wszystkim najpierw zatroszczyć się o wygląd skóry. Na brak zmarszczek i zdrowy wygląd wpływa przede wszystkim odpowiednia dieta i pielęgnacja skóry. Ważne jest aby to co jemy zawierało duże porcje witamin i minerałów. Dzięki temu skóra jest nawilżona, pozbawiona zmarszczek, plam i wszelkiego rodzaju wyprysków. Jest również odpowiednio napięta co wpływa na jej młody wygląd.

Jakie właściwości ma czystek i dlaczego warto pić napary z niego?

0
Herbata z czystka
fot. Pixabay.com

Już od kilku lat napary z czystka biją rekordy popularności w naszym kraju. Coraz łatwiej dostać je na sklepowych półkach, choć lepiej wyposażać się w nie w profesjonalnych i sprawdzonych sklepach zielarskich. Pomaga w leczeniu infekcji i stanów zapalnych, a także ma dużo właściwości antyoksydacyjnych i leczniczych. 

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/czystek-roslina-ktora-leczy-poznaj-jego-wlasciwosci-lecznicze/

Czystek – uprawa i pochodzenie

Rodzina roślin czystkowatych liczy około 50 gatunków. Czystek, z którego warto pić napary, dotarł do Polski głównie jako roślina uprawna. Z czasem zaczął jednak zyskiwać zastosowanie w medycynie naturalnej ze względu na wiele jego prozdrowotnych właściwości. Jego kwiaty najczęściej występują w kolorze białym, ciemnoróżowym lub purpurowym. Najczęściej spożywany jest w formie naparu lub herbaty. Badania nad jego właściwościami ciągle trwają. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgać po taki napar codziennie. Przyniesie on więcej pożytku dla naszego zdrowia, a z pewnością nie musimy się obawiać żadnej szkody. Herbata z czystka pomoże załagodzić różnego rodzaju dolegliwości, wspomoże w walce ze stanami zapalnymi, a także usprawni proces odchudzania, wpływając mobilizująco na procesy metaboliczne.

Czystek i jego właściwości

Jak to jest więc z tymi właściwościami czystka? Czego możemy się po nim spodziewać? Jest kilka aspektów naszego funkcjonowania, na które ma on niebagatelny wpływ. Oto najważniejsze z nich:

 • Czystek wspomaga procesy przemiany materii. Choć czystek jest często wykorzystywany przez osoby, które się odchudzają, nie ma on właściwości odchudzających. Ma za to właściwości wspomagające przemianę materii. Zawdzięcza to bogactwu w polifenole, które usprawniają pracę układu pokarmowego.
 • Ponadto polifenole zawarte w czystku działają również przeciwzapalnie i łagodząco, pomogą więc w zwalczaniu obrzęków. A dodatkowo poprawią kondycję skóry, włosów i paznokci.
 • Czystek ma również działanie antyoksydacyjne i skutecznie zwalcza wolne rodniki. Powstrzymuje więc procesy starzenia się organizmu, oczyszcza go z toksyn oraz chroni przed chorobami nowotworowymi.
 • Czystek wpływa na układ odpornościowy, wspierając jego właściwe funkcjonowanie. Każdej osobie, która więc skarży się na problemy z funkcjonowaniem układu odpornościowego możemy śmiało polecić picie herbatek z czystka nawet codziennie.
 • Czystek wpływa również na układ krwionośny, neutralizuje działanie cholesterolu i jego odkładanie się w naczyniach krwionośnych.

Zobacz też: http://dominikum.pl/mata-edukacyjna-dla-niemowlaka/

Jakie oświetlenie LED wybrać do swojego lokum?

0
oświetlenie led

Wystrój wnętrz jest teraz bardzo trendy. Urządzanie domu czy mieszkania stało się popularne w ostatnich czasach. Sam popyt na własne lokum jest spory, przez co nieruchomości i ich rynek jest w dość wysokiem aktywności, jeżeli chodzi o poziom kupujących. Jakie żarówki najlepiej wybrać? Takie, które będą spełniały nasze oczekiwania. Mogą to być żarówki led gu5 3 albo inne żarówki. Jeżeli dbamy o klimat i oszczędzanie – fajnie, żeby były to żarówki energooszczędne. Tak, właśnie takie najlepiej byłoby wybrać.

Lekarz – ile zarabia? 

0
zarobki lekarza

Zawód lekarza od dawna kojarzony jest z ogromnym prestiżem i dużymi zarobkami, jednak co za tym idzie masą wyrzeczeń. Ten stereotyp od dawna powiązany jest z zawodem lekarza. Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej kwestii zarobkowej, która wynika z pełnienia takiego zawodu. Ile zarabia lekarz? Czy w rzeczywistości może liczyć na tak ogromne pieniądze? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-lekarz/ 

Co mówią statystyki? 

Zgodnie z danymi, które zostały opublikowane w internecie, mediana zarobków lekarzy utrzymuje się na poziomie 5460 zł miesięcznie. Według badań 25% przebadanych twierdzi, że zarabia więcej niż 8410 zł, a druga część przekonuje, że zarabiam mniej niż 4200 zł. Wszystko zależy więc od indywidualnej w kwestii każdego specjalisty. Eksperci uważają, że na zarobki lekarzy wpływa wiele czynników do nich należy zaliczyć staż pracy, specjalizacje oraz wykształcenie, a także województwo i wielkość firmy. O wiele mniej zarobi lekarz, który dopiero rozpoczyna karierę, a na zdecydowanie lepsze wynagrodzenie może liczyć lekarz z wieloma latami doświadczenia prowadzący własną praktykę lekarską. 

Jakie są najlepiej płatne specjalizacje lekarskie? 

Najlepiej płatnymi specjalizacjami lekarskimi jest anestezjologia, okulistyka, ortopedia, protetyka, ortodoncja oraz medycyna estetyczna. Wynagrodzenia lekarzy specjalistów z takich dziedzin dochodzą do kilku 10 000 zł miesięcznie. Normą są zarobki w wysokości od 15 do 20 tyś zł. 

Lekarze plastycy rozpoczynając swoją karierę mogą liczyć na wynagrodzenie na poziomie około 5 – 6 tyś zł. Z czasem jednak ich wynagrodzenie wygląda dużo lepiej, bowiem pensja wysoce wykwalifikowanych specjalistów sięga nawet kilkudziesięciu, a nierzadko nawet kilkuset tysięcy zł miesięcznie. 

Dodatkowe benefity wynikające z pracy lekarza 

Lekarze od dobrej wypłaty mogą liczyć na dodatkowe benefity. Do nich należy zaliczyć pozapłacowe karnety na siłownię, ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Dużo w zasadzie zależy od miejsca, w którym lekarz świadczy swoje usługi. Równie istotnym źródłem zarobków lekarza są dodatkowe duży. Obecnie medycy mogą liczyć również na dodatek covidowy związany z zwalczaniem epidemii covid-19. 

Zobacz też: http://dominikum.pl/jak-wyglada-praca-lekarza/

Poznaj kody na darmowy internet w Orange

0
Poznaj kody na darmowy internet w Orange

W internecie można znaleźć wiele portali oferujących kody na internet w Orange oraz darmowe doładowania. Aby mieć pewność, że faktycznie otrzyma się doładowanie, należy korzystać tylko ze strony Orange.

Korzystając z takich nieznanych stron można paść ofiarą oszustwa. Lepiej wejść na oficjalny serwis Orange https://doladowania.orange.pl/ i tam bezpiecznie doładować swoje konto, zyskując przy tym dodatkowe pakiety mobilnego internetu.

Kody na internet w Orange

Kody na darmowy internet w Orange można znaleźć na wielu stronach internetowych. Użytkownicy często dają się na to nabrać. Jak to działa? Aby otrzymać takie „darmowe doładowanie”, trzeba zarejestrować się na danej stronie za pomocą swojego numeru telefonu, a dla weryfikacji podać otrzymany SMS-em kod. Tak aktywuje się usługę SMS Premium. Doładowanie otrzymuje się dopiero po odebraniu kilku wiadomości Premium – a cena 1 takiego SMS-a to kilka-kilkanaście złotych, więc sumaryczny koszt może przekroczyć wartość rzekomo darmowego doładowania. Niekiedy należy także zainstalować w telefonie specjalną aplikację, a to z kolei ryzyko zainfekowania programem szpiegującym.

Darmowy internet Orange

Nie ma potrzeby zdobywania żadnych kodów na darmowy internet w Orange. Użytkownicy taryfy Orange Free mogą zdobyć dodatkowy internet Orange dzięki promocji „Internet za darmo”. Jak to działa? Po każdym doładowaniu otrzymuje się paczkę darmowych GB (ich ilość i ważność jest uzależniona od kwoty doładowania). Doładowanie internetu Orange wynosi: 5 zł – 2,5 GB (ważne 2 dni), 10 zł – 5 GB z (ważne 5 dni), 25 zł – 15 GB (ważne 31 dni), 30 zł – 15 GB (ważne 31 dni), 35 zł – 15 GB (ważne 31 dni), 40 zł – 20 GB (ważne 40 dni), 50 zł – 20 GB (ważne 93 dni), 100 zł – 50 GB (ważne 155 dni), 200 zł – 100 GB (ważne 155 dni). Pakiety Orange doładowanie internetu są przyznawane automatycznie – nie ma konieczności ich aktywowania.

Więcej informacji na temat doładowania internetu Orange można znaleźć na stronie:https://doladowania.orange.pl/oferta/kody-na-darmowy-internet/.

Artykuł sponsorowany.

Najlepsze sposoby depilacji

0
Najlepsze sposoby depilacji

Metod na pozbycie się owłosienia znamy wiele, bo depilację stosowano już w starożytności. W Grecji wypalano je płomykiem z lampki oliwnej, ale dzisiaj stosujemy lepsze sposoby. Jedna są nieco bolesne, drugie czasochłonne, inne trzeba powtarzać – które są zatem najlepsze?

Maszynka do golenia

Szybki i tani sposób, by pozbyć się owłosienia, ale trzeba ten zabieg często powtarzać. Depilacja maszynką może być uciążliwa, zwłaszcza dla pań, które mają mocne włoski. Może też podrażniać skórę. Włoski odrastają twarde i ciemniejsze. Panie powinny używać tylko maszynek dla kobiet.

Wosk do depilacji woskiem

Skompletuj niezbędne akcesoria – jak wosk do depilacji w rolce i podgrzewacz. Depilacja woskiem to jedna z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie nadaje się na okolice intymne. Dla niektórych pań jest ona zbyt bolesna, ale zapewnia efekty do 4-5 tygodni.

Najpierw warto wykonać peeling, a potem zabieg depilacji. Wosk podgrzewamy i nakładamy szpatułką na wybrany fragment ciała, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Teraz przykładamy pasek fizelinowy i jednym zdecydowanym ruchem go zrywamy pod włos. Są też dostępne gotowe paski, wystarczy je rozgrzać w dłoni i przykleić. Ta metoda polecana jest m.in. do depilacji dużych powierzchni, jak nogi czy ramiona.

Kremy do depilacji

Depilacja kremem pozwala uzyskać dobry efekt na trochę dłużej – na około 3-5 dni. Jest bezbolesna, co dla wielu pań ma ogromne znaczenie. Warto wcześniej przetestować dany krem na wybranej części ciała, bo produkt może uczulać – odczekaj dobę, by sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja alergiczna. Kremy są polecane do depilacji włosów pod pachami oraz w okolicach miejsc intymnych. Zawierają substancje, które rozpuszczają włosy , również poniżej linii warstwy rogowej naskórka.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest równie skuteczna jak wosk, ale można też przygotować samemu taki kosmetyk. Wystarczy 1/4 szklanki miodu, 1 szklanka cukru i sok z połowy cytryny. Całość należy podgrzać, by uzyskać jednolitą masę, potem wystudzić – i gotowe! Pasta składa się z naturalnych składników, więc nie uczula i nie podrażnia. Efekty są jednak równie długotrwałe, jakie zapewnia m.in. wosk do depilacji w rolce.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest droga, ale zapewnia świetne efekty. To jedyna metoda pozwalająca trwale usunąć włoski. Światło niszczy cebulkę włosa. Jednak zabieg należy wykonać kilka razy, by uzyskać oczekiwane efekty, bo włoski rosną w różnych fazach i tempie. Zależnie od stopnia owłosienia wykonuje się kilka sesji.

ZOBACZ TEŻ