Dlaczego krem niekomedogenny Cetaphil poleca się osobom z cerą trądzikową?

Krem niekomedogenny Cetaphil ze względu na swoje właściwości jest kosmetykiem stworzonym dla osób z cerą trądzikową. Nie zatyka porów, nie alergizuje, a w jego składzie znajdują się wyłącznie naturalne substancje. Mogą go używać również osoby z cerą mieszaną.

Dlaczego krem Cetaphil nazywa się niekomedogennym?

Krem niekomedogenny Cetaphil to kosmetyk niezatykający porów skóry. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa comedogenic, które w polskim tłumaczeniu oznacza dosłownie: „z tendencją do powstawania zaskórników”. Stworzono go z myślą o osobach mających cerę trądzikową. Może być używany zarówno do pielęgnacji, jak i do wspomagania terapii farmakologicznej. Krem polecany jest także osobom z cerą mieszaną i tłustą, zwłaszcza gdy mają problemy z nadmiernym wydzielaniem łoju w tzw. strefie T, czyli na nosie, czole i brodzie.

Zaletą kremu niekomedogennego Cetaphil jest wieloczynnikowe działanie. Nawilża skórę, ale dzięki składnikom regulującym nadmiar sebum również ją matuje. Ma też lekką i dobrze wchłanialną konsystencję, dzięki czemu nie pozostawia na twarzy tłustej warstwy. Można go używać jako bazę pod makijaż i krem pielęgnujący. W składzie ma filtry UVA i UVB, dzięki którym chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. 

Krem niekomedogenny Cetaphil należy do grupy dermokosmetyków, których nie można kupić w tradycyjnych drogeriach. Sprzedawane są głównie w aptekach, ponieważ ich skład jest podobny do produktów leczniczych. Kremy niekomedogenne nierzadko wspomagają leczenie farmakologiczne trądziku i innych dermatoz skórnych.

Jakie substancje znajdują się w składzie kremu niekomedogennego Cetaphil?

W składzie kremu niekomedogennego Cetaphil nie ma sztucznych substancji. Zawiera on wyłącznie naturalne, niealergizujące składniki. Są to:

  • ceramid-5 – jest lipidem występującym naturalnie w naskórku. Jego zadanie to wypełnienie przestrzeni pomiędzy komórkami warstwy rogowej skóry. Pełni funkcję ochronną – zapobiega utracie wody i chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki niemu skóra odzyskuje elastyczność. Jest promienna i wypoczęta oraz odpowiednio nawilżona;
  • glukonian cynku – jest szczególnie polecany osobom z tendencją do tworzenia się zaskórników, ponieważ zwęża pory. Ma też właściwości przeciwtrądzikowe. Stosuje się go jako substancję o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Stymuluje syntezę kolagenu oraz elastyny, dlatego jest skuteczny w wygładzaniu zmarszczek i blizn. Regeneruje naskórek. Z tego powodu można go wykorzystać jako środek łagodzący wszelkiego rodzaju podrażnienia i uszkodzenia skóry;
  • alantoina – pochodna kwasu moczowego występująca naturalnie w środowisku. Jest obecna w żywokoście lekarskim, kasztanowcu, fasoli oraz soi. Łagodzi podrażnienia. Działa łagodnie przeciwświądowo. Wyrównuje koloryt skóry;

Krem niekomedogenny Cetaphil ma w składzie także nieoceniony w łagodzeniu podrażnień i oparzeń pantenol oraz kwas glicyretynowy zwalczający wolne rodniki, dzięki któremu działa przeciwstarzeniowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here