Mapka dla turystów niezbędna dla promocji regionu!

0
1128

Niemal każdy turysta lubi korzystać z przewodników, opisujących miejsce, do którego się wybiera. Może to być cały kraj, wybranego jego miasto lub region, a czasami specyficzny informator. Jak powinien wyglądać naprawdę użyteczny przewodnik? Gdzie znaleźć pomocne turystom mapy lub zamówić taką do własnej publikacji?

Niezbędny element każdego przewodnika

Jeśli jesteś zawodowym podróżnikiem, który relacjonuje swoje wyprawy dla innych, redaktorem albo wydawcą, z pewnością nie masz wątpliwości, iż jest pewien element przewodnika, który jest nieodzowny. Mapa. To ona pozwala ulokować konkretne, opisane miejsca na danym obszarze. Podpowiada czytelnikom, gdzie przebywał autor i gdzie sami mogą się wybrać. Pomaga dokładnie zaplanować trasę wyprawy, tak, aby czas został jak najlepiej wykorzystany. 

Innymi słowy, mapa ma mnóstwo zalet i nie istnieje przewodnik, który by jej nie posiadał. Często w książeczce znajduje się nawet kilka map: jedna, przedstawiająca poglądowo dany region, a potem kolejne, prezentujące zawężone obszary, na przykład tylko wybrane miasto. 

Sęk jednak w tym, że zazwyczaj mapki w przewodnikach podróżniczych wcale nie są użyteczne, gdyż są tylko standardowymi mapkami – oczywiście można sprawdzić na nich przebieg trasy, ale na próżno szukać informacji najistotniejszych dla turysty, czyli dokładnych lokacji miejsc, które pozwoliłyby na wyznaczenie trasy pod te punkty, które nas interesują lub na sprawdzenie, co znajduje się akurat w pobliżu.

Z takim problemem spotkała się również autorka projektu “Twoje Mapy”, pomysłodawczyni map dodawanych do przewodników “Pascal Itaka Inspirator Podróżniczy”. Na stronie TwojeMapy.com możesz zakupić ten przewodnik z prawdziwie użyteczną mapą. 

Dzięki tym autorskim mapom z łatwością zaplanujesz, a następnie odnajdziesz interesujące miejsca. Na mapce zostały one pogrupowane na kategorie tematyczne, oznaczone różnymi, nadającymi większej czytelności kolorami, a dodatkowo zawierają od razu odnośnik do strony przewodnika, na której znajduje się szczegółowy opis zaznaczonego na mapie miejsca. To niezwykle ułatwia korzystanie z przewodnika – od razu znajdujemy daną stronę, zamiast wertować przewodnik zazwyczaj ułożony jakimiś rejonami, o których nie mamy pojęcia.

Nie tylko w przewodniku

Mapka nie musi jednak być elementem przewodnika. Może stanowić oddzielny materiał, znajdując się na przykład na broszurze informacyjnej.

Pięknie wykonany informator z mapą regionu jest chętnie wykorzystywany przez biura podróży, które dzięki temu mogą już podczas rezerwowania wycieczki przedstawić podróżnym, dokąd będą mogli się udać. Na mapce mogą znajdować się nie tylko zaznaczone ważne punktu i ich nazwy, ale również miniaturowe zdjęcia i jedno- lub dwuzdaniowe opisy. Dzięki temu od samego początku turysta będzie wiedział, na jakiego rodzaju wyprawę może się nastawić i czy właśnie ona najbardziej go interesuje.

Podobne mapki sprawdzają się także w punktach informacyjnych, hotelach i sklepikach z pamiątkami. Ich atrakcyjny wygląd sprawia ponadto, iż stają się jedną z pamiątek z regionu.

Odpowiedni wygląd mapy

Każda mapa, przeznaczona dla turystów, powinna być czytelna i ukierunkowana na prezentację najważniejszych atrakcji. Ich rodzaj będzie oczywiście uzależniony od charakteru danego przewodnika. Na przykład książka przygotowywana z myślą o osobach, które chcą w czasie wycieczki skupić się na przyrodzie, będzie prezentowała przede wszystkim lokalne parki narodowe, rezerwaty, pomniki przyrody i punkty widokowe. Z kolei ogólna mapa regionu, zamieszczona w przewodniku, może mieć konkretne atrakcje pogrupowane tematycznie i oznaczone różnymi kolorami.

W związku z tymi wymaganiami – jeśli planujesz wydać taką publikację, to warto, abyś rozejrzał się za możliwością wykonania odpowiedniej mapy na zamówienie. Na TwojeMapy.com zamówisz wykonanie prawdziwie użytecznej mapy do tworzonego właśnie przez Ciebie przewodnika, ale także do książki, katalogu turystycznego, folderu informacyjnego na temat regionu, materiałów promocyjnych firmy czy do innych publikacji, nad którymi pracujesz. Dzięki tak przygotowanej mapie każdy czytelnik na pewno chętnie skorzysta z twojego informatora. Doceni bowiem nie tylko merytoryczną treść, ale również piękne grafiki i możliwość łatwego zaplanowania wycieczki, dzięki czytelności spersonalizowanej mapy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here