naczyniak

Jedną z częściej występujących zmian na skórze są tak zwane naczyniaki krwionośne. Czym są naczyniaki? Z medycznego punktu widzenia są to zmiany o charakterze nowotworowym, mogące występować zarówno na powierzchni skóry, jak i w obrębie narządów wewnętrznych. Naczyniaki mogą być zarówno wrodzone, jak i nabyte.

Obserwuje się je u prawie co dziesiątego niemowlęcia; w większości przypadków z czasem bledną i zanikają. Jak sama nazwa wskazuje, naczyniaki krwionośne mają swoje źródło w naczyniach krwionośnych – stąd też charakterystyczna barwa. Pojawiają się na skórze w formie niewielkich, czerwonych punkcików (zazwyczaj o średnicy nie przekraczającej 1-3 milimetrów). Co bardzo istotne, w przeważającej części przypadków są to zmiany o charakterze łagodnym, niewymagającym leczenia. Każdą zmianę tego typu warto jednak regularnie obserwować – kontrolować jego kształt, brzegi i ewentualny rozrost.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy bezzwłocznie udać się do lekarza, który przyjrzy się bliżej problematycznej zmianie. Z estetycznego punktu widzenia naczyniaki są jednak również defektem kosmetycznym – ze względu na swój czerwony kolor dość wyraźnie odcinają się od skóry, wrażenie to pogłębiać może ich wypukły charakter. Co więcej, są one często ulokowane w obrębie twarzy i szyi, co sprawia, że nie możemy ukryć ich pod ubraniem. W przypadku wielu osób może to mieć negatywny wpływać na samoocenę i pewność siebie.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że na pytanie jak usunąć naczyniaka, medycyna estetyczna zna już odpowiedź! Jeśli więc Twoje zmiany – choć niegroźne – przeszkadzają Ci z estetycznego punktu widzenia, możesz śmiało zgłosić się do specjalisty i poprosić o pomoc w rozwiązaniu tego kosmetycznego problemu. W Poznaniu jedną z klinik medycyny estetycznej, do której zgłosić mogą się osoby borykające się z naczyniakami, jest Aestetic Clinic. Wystarczy wejść na stronę wrosinski.pl, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: obszerne wytłumaczenie, czym są naczyniaki i przede wszystkim wyjaśnienie, jak usunąć naczyniaka. Metod radzenia sobie z naczyniakami jest wiele.

Najbardziej rozpowszechnioną jest obecnie laseroterapia, a więc usunięcie zmiany z pomocą lasera. Na rynku dostępnych jest kilka typów, wykorzystywanych do walki z naczyniakami. Zazwyczaj leczenie wymaga kilku sesji w regularnych odstępach czasu. Efekty są jednak więcej niż zadowalające! Zgłaszając się do renomowanej kliniki możesz być pewien, że Twój problem nie zostanie zbagatelizowany. Defekt zostanie dokładanie zbadany przez lekarza medycyny estetycznej, który następnie doradzi, jak usunąć naczyniaka, który – choć niewielki – może być jednak szpecący. Nawet jeśli z medycznego punktu widzenia zazwyczaj nie stanowi on poważnego problemu, dla wielu osób ma jednak negatywny wpływ na samoocenę i pewność siebie. W tej sytuacji nie warto się męczyć – wystarczy wejść na stronę wrosinski.pl i znaleźć kontakt do specjalisty, z którego pomocą pokonamy nasz defekt!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here