suszone

Dehydrator jest jednym z tych urządzeń, które zdecydowanie warto mieć w domu. Suszona żywność jest trwała, łatwo można ją przechować, a także pomimo niewielkiej objętości zawiera sporo cennych wartości odżywczych. Zakup suszarki może zatem być pierwszym krokiem ku zdrowszemu trybowi życia. Zanim jednak rozpoczniesz poszukiwania idealnego dehydratora, dowiedz się nieco więcej o tym sprzęcie.

Jak działa takie urządzenie?

Prawdopodobnie większość osób przynajmniej raz w życiu miała do czynienia z suszarkami do żywności. Dehydrator jest nieco bardziej zaawansowanym i profesjonalnym sprzętem służącym do suszenia produktów spożywczych. Jego działanie opiera się na cyrkulacji powietrza, które w kwadratowych urządzeniach przemieszcza się w poziomie od wentylatora w tylnej ściance w kierunku drzwiczek znajdujących się z przodu sprzętu.

Z kolei klasyczna suszarka do owoców o okrągłym kształcie rozprowadza powietrze pionowo, a jego kierunek zależy od lokalizacji wentylatora. W panelu wysokiej jakości dehydratorów można ustawić temperaturę suszenia, którą należy dopasować do rodzaju żywności. Po włączeniu sprzętu z produktów umieszczonych na specjalnych tackach pod wpływem ciepła odparowywana jest woda.

Co można suszyć w dehydratorze?

Wbrew pozorom takie urządzenie nie służy wyłącznie do suszenia warzyw, grzybów i owoców. W nowoczesnych wielofunkcyjnych dehydratorach z oferty sklepu online Ronic można śmiało suszyć również zioła z własnego ogródka. W ten sposób do dań można dodać bazylię, miętę czy też oregano, których pochodzenie nie budzi wątpliwości. Takie przyprawy z pewnością będą mieć również intensywniejszy smak i aromat niż ich odpowiedniki z supermarketu.

Co ciekawe, w niektórych urządzeniach można również suszyć mięso, ryby i owoce morza. Takie produkty mogą być świetną i na dodatek zdrową przekąską, która na pewno sprawdzi się podczas wycieczek. Ponadto w dehydratorze można umieścić domowy makaron, ciastka czy też krakersy. Innowacyjny sprzęt oferuje znacznie więcej możliwości niż tradycyjne suszarki i pozwala bez większego wysiłku zmienić nawyki żywieniowe domowników.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wybór dehydratorów dostępnych na rynku jest naprawdę spory, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup. W pierwszej kolejności należy określić swój budżet. Okrągłe suszarki są dość tanie, jednak mają znacznie mniej funkcji i często można przygotować w nich jedynie warzywa i owoce. Profesjonalny dehydrator jest nieco większym wydatkiem, jednak jest wyposażony w wiele praktycznych opcji i można umieścić również inne rodzaje produktów.

Podczas poszukiwań idealnego sprzętu warto zwrócić uwagę na to, jaką żywność można suszyć w dehydratorze. Nie wszystkie urządzenia nadają się bowiem do przetwarzania np. mięsa. Ponadto nie zaszkodzi przyjrzeć się dodatkowym funkcjom, które mogą ułatwić korzystanie z dehydratora. Świetną opcją jest zwłaszcza termostat umożliwiający ustawienie konkretnej temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here