5 właściwości żelu aloesowego

Z każdym rokiem zawartość kobiecych kosmetyczek coraz bardziej dominują naturalne produkty. Większa świadomość w kwestii tego, co jest dobre dla naszej skóry i włosów przekłada się na rosnącą popularność kosmetyków aloesowych. Co jeszcze przemawia za tym, aby produkty z aloesu włączyć do codziennej pielęgnacji? Poniżej przedstawiamy najważniejsze profity płynące ze stosowania żelu aloesowego.

Poznaj najważniejsze właściwości żelu aloesowego

Właściwości prozdrowotne aloesu znane są ludzkości od tysiącleci. Zobacz, jakie korzyści płyną ze stosowania go na co dzień.

Ma wpływ na powstawanie kolagenu i intensywnie nawilża

Nawilża i uelastycznia cerę, dlatego warto stosować go jako maskę. Jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i o różnej cerze – zarówno suchej, mieszanej, jak i tłustej. Trzeba jednak pamiętać, że należy do grupy humektantów, dlatego pielęgnację warto domknąć kremem.

Ma działanie znieczulające, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne

Sprawdza się w przypadku oparzeń słonecznych czy podrażnienia po depilacji. Zawiera kwas salicylowy, przyspieszający gojenie się ran. Pobudza fibroblasty do większej syntezy włókien kolagenowych, czego efektem jest znaczące pobudzenie odnowy komórkowej i procesów regeneracyjnych skóry. Z tego względu aloes jest popularnym dodatkiem żelów po goleniu i kremów do depilacji. Wspomaga walkę z trądzikiem, łagodzi świąd i podrażnienia. Dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu, pomaga w regulacji gruczołów łojowych.

Daje poczucie przyjemnej ochłody

Poczucie ukojenia to ta cecha aloesu, którą docenia się zwłaszcza latem. Sięgnięcie po kosmetyk mający w składzie 99% żelu aloesowego (dostępny w aptece internetowej https://www.doz.pl/apteka/l2502-Nawilzanie), uprzednio umieszczony w lodówce, potęguje właściwości chłodzące tej naturalnej substancji. Świetnie sprawdza się jako remedium dla zmęczonej okolicy oczu czy spuchniętych powiek. Żel ma lekką formułę, dlatego niezwykłe szybko się wchłania. Ponadto regeneruje i uszczelnia naczynia krwionośne, dlatego sprawdza się jako pomoc dla osób ze skórą naczynkową.

Wspiera walkę z wolnymi rodnikami

Wspiera skórę w procesach przeciwstarzeniowych. Żel aloesowy pozyskany samodzielnie w domu z rośliny doniczkowej można dodawać do maseczek, które stosuje się na twarz. Zawartość polisacharydów, kwasów organicznych oraz witamin sprzyja utrzymaniu cery w dobrej kondycji. Żel aloesowy spłyca zmarszczki, czyniąc skórę widocznie młodszą. Skóra po nim nabiera młodzieńczej jędrności, sprężystości i elastyczności, sprzyjając witalności organizmu. Oznaki starzenia na tak odżywionej skórze pojawiają się znacznie wolniej. Dzięki żelowi aloesowemu skóra uzyskuje optymalny poziom nawodnienia, odwdzięczając się  zdrowym blaskiem.

Ma dobry skład i właściwości chemiczne

W porównaniu z większością kosmetyków jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i o każdym typie cery – ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne oraz lekką konsystencję. Z tego też powodu jest odpowiedni dla osób o wyjątkowo wrażliwej cerze i skłonnych do alergii. Przez to, że żel aloesowy ma pH zbliżone do ludzkiej skóry, może być z powodzeniem stosowany jako tonik lub serum. Doskonale wnika w głąb naskórka ze względu na bardzo dobrą absorpcję. Substancje zawarte w aloesie przechodzą nawet do najgłębszych warstw skóry. Żel aloesowy w czystej postaci ma prosty skład, pozbawiony parabenów, sztucznych barwników, a także oleju mineralnego. Aloes, którego miąższ stanowi główny składnik żelu, jest bogaty w witaminy A, C, E, B oraz wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości.

Jak stosować żel aloesowy?

Przed użyciem skórę należy oczyścić i stonizować – dla maksymalnego wchłaniania. Świetnie się też sprawdza w roli żelu chłodzącego i kojącego pod oczy. Działanie żelu aloesowego jest na tyle intensywne, że z powodzeniem zastępuje inne kosmetyki o działaniu nawilżającym. Żel można aplikować bezpośrednio na skórę lub – dla wzmocnienia efektu – wcześniej wykonać peeling.

Wzmacniające właściwości żelu aloesowego warto wykorzystać, stosując go jako maskę do włosów. Może służyć także jako dodatek do robionej do odżywki lub kremu nawilżającego. Żel aloesowy jest bezproblemowy w spłukiwaniu, dlatego łatwo pozbyć się go z włosów. Z racji tego, że aloes pobudza uśpione cebulki włosów, warto go potraktować również jako wcierkę na porost i wzmocnienie. W tym celu wystarczy na uprzednio umytą skórę głowy nanieść niedużą ilość żelu aloesowego, a następnie kolistymi ruchami opuszków wcierać miejscowo. Osoby borykające się z puszeniem włosów mogą zastosować tę naturalną substancję i odrobinę wmasować w końcówki.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here