Jeśli lubimy adrenalinę i sporty ekstremalne, skoki coachowane są stworzone dla nas. Najszybszym sposobem jest przejście szkolenia AFF. Taki kurs pozwoli nam w szybki sposób zapoznać się z skokami ze spadochronem, opanować podstawowe umiejętności, jak i nauczyć się sterować naszym ciałem. Wszystko to przyczynia się do bezpiecznego skoku, jak i lądowania.

Etapy szkolenia

Skoki coachowane składają się z trzech etapów. Pierwszy z nich zawiera szkolenie teoretyczne. Tutaj początkowo skoczek uczy się zasad bezpieczeństwa, reguł skoków ze spadochronem, budowy spadochronu, poznaje prawa lotnicze w Polsce, a także w meteorologii. Takie szkolenia organizowane są obecnie w wielu miastach w Polsce i odbywają się zazwyczaj w małych grupach, co jest dodatkowym atutem takiego kursu.

Następnie kursant przechodzi do szkolenia praktycznego. Odbywa się ono w towarzystwie dwóch instruktorów i zawiera pięć skoków. Instruktorzy pomogą nam prawidłowo ułożyć ciało. Ponadto kontrolują oni nasze wyjście z samolotu jak i otwarcie się spadochronu. Tuż po otwarciu się spadochronu kursant pozostaje w łączności z instruktorami za pomocą radia. Każdy ze skoków musi być rejestrowany, jak i omawiany. Jeśli instruktorzy tak zarządzą, kursant będzie musiał wykonać dodatkowe skoki – wszystko to w trosce o jego bezpieczeństwo.

Możliwości płynące z kursu

Jeśli kursant ukończy szkolenie po wykonaniu siedmiu skoków, staje się tym samym uczniem-skoczkiem. Kolejne skoki może wykonywać już samodzielnie, ale z nadzorem instruktora, który sprawdza przed każdym skokiem nasz sprzęt. Obserwuje on nasze każde lądowanie jak i ogólny rozwój jeśli chodzi i nową, nabytą umiejętność. Instruktor taki będzie nam stale pomagał.

Kiedy skoki coachowane przekroczą liczbę 50, możemy zdecydować się na przystąpienie do egzaminu. Pozwoli nam on uzyskać świadectwo kwalifikacji. Gdy je otrzymamy, staniemy się ytm samym samodzielnym skoczkiem, który ma państwową licencję do wykonywania skoków.

Ważne informacje

Do skoków coachowanych możemy przystąpić pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest wykupienie ubezpieczenia. Musimy podpisać również umowę, okazać dowód a o wszelkich chorobach należy powiadomić instruktora.

Osoba, która nie skończyła 16 lat musi uzyskać pisemną zgodę od rodzica. Ponadto, nasza waga nie może przekraczać 110 kilogramów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here