Akcesoria do paznokci – jaką lampę wybrać?

Dłonie zdradzają wiele. Warto zatem poświęcić odpowiednią ilość czasu na ich pielęgnację, aby nie było za późno. Jedną z ważnych kwestii jest manicure, zwłaszcza, gdy stan naszych paznokci nie zachwyca i są one przesuszone, łamliwe i osłabione. Dzięki niemu płytka będzie mieć szansę odbudowy, a my będziemy mogli pochwalić się cudownie wykonaną stylizacją.

Jak doprowadzić dłonie do porządku?

Wizyta w gabinecie kosmetycznym będzie dobrym krokiem w przód. Warto wybrać się do profesjonalistki i wykonać manicure hybrydowy, żelowy lub akrylowy. Wybór oczywiście uzależniony jest od własnych preferencji i indywidualnych oczekiwań. Po kilku wizytach może odważysz się do własnoręcznego robienia takich stylizacji. A wówczas niezbędne okażą się podstawowe akcesoria do paznokci, bez których satysfakcjonujące manicure byłoby niemożliwe do wykonania. Przykładowy, taki domowy, zestaw do robienia paznokci hybrydowych powinien zawierać:

 • bazę i top
 • różnokolorowe lakiery hybrydowe – na początek wystarczy kilka podstawowych kolorów,
 • odtłuszczacz – z jego pomocą odtłuścimy płytkę paznokcia przed nałożeniem bazy,
 • preparat do ściągania lakieru
 • bezpyłowe waciki,
 • blok polerski – przed zaaplikowaniem bazy należy zmatowić nim płytkę – zwiększy to trwałość manicure,
 • pilniczki – niezbędne są pilniczki o różnej ziarnistości, aby nadać paznokciom pożądany kształt,
 • lampę UV – i to właśnie o niej powiemy dziś nieco więcej.

Własny zestaw do stylizacji

Posiadanie własnego zestawu do robienia paznokci to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą korzystać z produktów odgórnie narzuconych. Mając dowolność wyboru, można mieszać lakiery i akcesoria do paznokci wielu marek. Idealnym miejscem, w  którym z naleźć można różnorodne akcesoria do paznokci jest https://www.dobrarada.com.pl/akcesoria-a.html. Większa możliwość wyboru, przełoży się na większą swobodę i możliwość stylizacji.

Trwałe zdobienie paznokci – jaką lampę wybrać?

Wybór akcesoriów do poznaki jest ogromny. Rynek zaskakuje gamą oferowanych produktów. Profesjonalne manicure hybrydowe utwardza się światłem lamp – LED, UV lub CCFL. Dzięki odpowiednio utwardzonej płytce możemy cieszyć się ozdobioną płytką paznokci przez bardzo długi okres.

Wybór właściwej lampy nie jest jednak wcale taki prosty. Stając przed możliwością dokonania wyboru należy zastanowić się:

 • Jaką techniką stylizować będziemy paznokcie – jeśli nie wiemy, najlepiej wybrać lampę uniwersalną do wszystkich preparatów, które używane są przy robieniu światłoutwardzalnego manicure.
 • Gdzie lampa będzie używana i w jakim celu – czy w domowym zaciszu do osobistej pielęgnacji paznokci, czy może planujemy poszerzyć naszą działalność i świadczyć usługi stylizacyjne na większą skalę. Jeśli tak, zapewne lepiej wybrać większy rozmiar lamy, gdyż małe lampy kompaktowe mogą okazać się niewystarczające.
 • Design – tego aspektu także nie możemy pominąć. Funkcjonalność lampy to jedno, a jej wygląd zewnętrzny drugie. To jakie akcesoria do paznokci wykorzystamy niech będzie wyborem dokonanym przez nas samych – wybierzmy to, co jest bliskie naszej estetyce.

Klasyczna lampa LED

Najnowsze modele Lamp LED mają wbudowane czujniki ruchu, a z ich pomocą możemy utwardzić zarówno manicure hybrydowy, żelowy jak i akryl. Zaletami lamp LEDowych jest brak konieczności wymiany żarówek, a także fakt, że są one energooszczędne. Właściwie dobrana lampa posłuży nam nawet kilkanaście lat.

Lama LED + CCFL – akcesoria do paznokci z przeznaczeniem do zadań specjalnych

Jest to lampa z dwoma technologiami świetlnymi – świetlówką CCFL, która imituje światło UV i ledową diodą. Ten rodzaj lamp bardzo często określany jest mianem lamp hybrydowych. Jedak nie  chodzi tu wcale o wyłączne przeznaczenie ich do robienia manicure hybrydowego, a o to, że z powodzeniem wykorzystać je można do utwardzania rożnych lakierów światłoutwardzalnych i żeli.

Ten rodzaj lampy nabyć można z wbudowanym czujnikiem ruchu. Dioda LED nie wymaga wymiany, co stanowi bardzo duży plus. Natomiast w momencie awarii świetlówki CCFL, praca nad manicure wcale nie musi zostać przerwana, gdyż moc samej lampy LED jest wystarczająca do utwardzenia standardowych paznokci wykonanych metodą hybrydową. 

Jakiej wielkości lampę kupić?

Nie od dziś wiadomym jest, że rozmiar ma znaczenie. I to właściwie w każdym przypadku. Lampa stacjonarna powinna być na tyle duża, aby swobodnie mieściła się w niej dłoń. Ważna jest także jej stabilność. Z kolei lampy podręczne, kompaktowe które na przykład chcemy zabierać w podróż, wygodniej jakby były mniejsze. Niech stanowią wakacyjny gadżet, który bez problemu wrzucimy do każdego bagażu.

Jakie żarówki?

Nie we wszystkich lampach trzeba wymieniać żarówki. Lampy LED takiej wymiany nie wymagają. LEDowe diody posłużyć mogą nawet do kilkunastu lat. Z kolei w lampach UV wymiana żarówek jest konieczna. Jednak są one szeroko dostępne i niedrogie – kosztują kilka złotych za sztukę. Żarówki można kupować w zestawach albo pojedynczo.

Pamiętaj – dwie rzeczy zdradzają nasz wiek – twarz oraz dłonie. Warto więc zadbać o siebie już dziś. Może zaczniemy właśnie od paznokci? 

Źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here