Ruchy dziecka w ciąży

Ruchy płodu w ciąży są formą kontaktu dziecka z mamą, które daje znać, że wszytko jest w porządku. Dzieciątko uaktywnia się między 14. a 18. tygodniem ciąży. Najczęściej ruchy nie są bolesne, raczej jest to przyjemne uczucie. Na początku ruchy są delikatne, około 5. miesiąca ciąży stają się mocniejsze i bardziej regularne. Osłabnięcie ruchów, zmniejszona aktywność dziecka, jak również to, że staje się ono bardzo gwałtowne, powinno być sygnałem alarmowym. Konieczna jest wtedy wizyta u lekarza.

Badania dla organizmu które warto wykonać profilaktycznie

Badania profilaktyczne powinno się wykonywa regularnie, najlepiej raz w roku. Takie badania podstawowe dostarczają ważnych informacji na temat naszego stanu zdrowia. Najlepiej jest zacząć o ogólnego badania krwi i moczu oraz poziomu cukru we krwi. Dostarczą one cennych informacji na temat naszego stanu zdrowia. Badania diagnostyczne, zlecane przez lekarza pierwszego kontaktu, przysługują nam raz w roku bezpłatnie.

Czym jest wirus H3N2?

Wirus H3N2 to zmutowany wirus grypy, występującej m.in. u świń, który sieje spustoszenie w Australii. W sezonie 2016/2017 był dominującym wirusem grypy w Europie i dopadał głównie osoby starsze. Jest to bardzo niebezpieczna choroba, której powikłania mogą doprowadzić do zapalenia płuc, a w najgorszym wypadku nawet do śmierci. W walce z wirusem skuteczne mogą okazać się szczepienia, ale podane odpowiednio wcześniej, ponieważ odporność uda nam się osiągnąć dopiero po kilku tygodniach od podania takiej szczepionki.

http://www.journalofecologyandhealth.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here