Bieganie

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z joggingiem, dowiaduje się, że pierwszą i najważniejszą rzeczą, w jaką powinien się zaopatrzyć, są odpowiednie buty. Dzieje się tak dlatego, że to one odpowiadają za naszą wygodę, zdrowie i chęć do dalszego uprawiania tego – jak również każdego innego – sportu.

Buty do biegania dla mężczyzn to zdrowie

Bieganie jest sportem, który znamy od małego, jednak nie każdy z nas biega prawidłowo. Jako dzieci opracowujemy zawsze własną technikę, która może, ale nie musi być optymalna. Z czasem, jako młodzież i dorośli, z reguły już jej nie poprawiamy, nawet jeśli zaczynamy trenować ciężej i dłużej. W efekcie może przyczynić się to do powstawania urazów, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o prawidłową technikę.

Jeśli jednak technika została już dopracowana i z jej powodu nic nam nie grozi, ważnym posunięciem będzie dbałość o dobre buty. Ich zakup powinien być podyktowany przede wszystkim kwestią zdrowotną, czyli amortyzacją. Podczas biegania przeciążeniom i rytmicznym uderzeniom poddawane są bowiem praktycznie wszystkie stawy nóg, co może przekładać się na powstawanie w nich uszkodzeń. Dobre buty mogą jednak amortyzować je, zmniejszając niedogodności oraz eliminując ryzyko kontuzji.

Wygoda i miękkość noszenia

Druga, niemniej ważna kwestia, jaka pojawia się podczas doboru obuwia biegowego, to wygoda. Miękkie, odpowiednio wyściełane i dobrze dopasowane do nogi buty biegowe sprawiają, że sport ten jest po prostu znacznie wygodniejszy i chętniej uprawiany. W efekcie czujemy się zatem zachęceni do jego uprawiania i dalszego rozwoju.

Specyfika biegania po trasach leśnych

Ogromną wagę do odpowiedniego obuwia powinni przywiązywać zwłaszcza ci panowie, którzy decydują się na uprawianie swojego ulubionego sportu na otwartej przestrzeni. Będą tam bowiem narażeni na różnorodne warunki pogodowe, w tym deszcz, śnieg i warstwę lodu lub błota, pokrywającą drogę. W przypadku biegania po leśnych ścieżkach, powinni zważać także na mokre liście czy wystające korzenie i dołki.

W takim przypadku warto sięgnąć po buty Asics męskie, które zostały specjalnie przygotowane do biegania po wymagających trasach podczas różnych warunków. Model Asics Gel-Sonoma 5 został zaprojektowany tak, aby sprawdził się podczas biegu po kamieniach, korzeniach, błotach i liściach, co jest możliwe dzięki typowo trialowej podeszwie z głębokiem i różnorodnie ukierunkowanym bieżnikiem.

Cechuje go także dobra amortyzacja i wygoda dzięki miękkiej wyściółce w postaci pianki AmpliFoam oraz żelowej wkładce pod piętę. Dodając jeszcze do tego dobrze przylegającą, miękką cholewkę, która układa się na nodze, zapewniając idealne trzymanie stopy, zyskujemy buty najnowszej i najlepszej generacji, których wyboru nie pożałuje ani początkujący, ani zaawansowany sportowiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here