Budowa domu wiąże się zawsze z dużym nakładem finansowym. Nawet jeśli już posiadasz działkę, projekt to i tak sama budowa pochłania bardzo dużo pieniędzy. Materiały, czasem wsparcie fachowców nie jest tanie. Czy istnieje jednak możliwość wybudowania domu bez kredytu dla przeciętnej rodziny?
Nie jest żadną tajemnicą, że uzyskanie kredytu w chwili obecnej nie jest łatwe. Wymaga się od kredytobiorcy nie tylko stałego zatrudnienia, ale dość wysokiego zarobku nie wspominając już o wkładzie własnym. Dla wielu rodzin z dziećmi taki kredyt jest zwyczajnie nieosiągalny z braku zdolności kredytowej. Jak zatem poradzić sobie w takiej sytuacji? Przede wszystkim oszczędności. Każda osoba, która planuje budowę domu bez wsparcia kredytowego musi posiadać oszczędności, aby taką budowę rozpocząć. Budowa bez kredytu zazwyczaj odbywa się etapowo. Kończymy jeden etap budowy, oszczędzamy na kolejny. Kiedy zdobędziemy już pewną pulę pieniędzy, możemy wówczas rozpocząć kolejny etap. Nie ukrywajmy, taka budowa trwa znacznie dłużej, ale ma też swoje dobre strony. Odkładamy na budowę tyle, na ile pozwala budżet domowy. Nie ma tutaj żadnych kosztów dodatkowych takie jak prowizje bankowe, odsetki, obsługa kredytu, a są to niemałe koszty. Ponadto, po zakończeniu budowy, nie zostaje nam 20 lat spłat kredytu, a dzięki temu, budżet domowy nie jest w znacznym stopniu obciążony, co dotyczy osób, które na kredyt się zdecydowały.
Pamiętaj, że aby zacząć myśleć o budowie należy posiadać pewną sumę pieniędzy. Im większa pula oszczędności tym lepiej. Kolejnym krokiem jest umiejętność oszczędzania, dzięki temu odległość pomiędzy realizacją kolejnych etapów nie jest duża, a budowa domu odbywa się w miarę płynnie. Ponadto ogromnym plusem jest brak zobowiązań wieloletnich wobec banków. Co również jest bardzo dużą zaletą. Podsumowując zatem, budowa domu bez kredytu jest możliwa i znacznie tańsza.

prawnieskuteczni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here