Dzisiaj świat stawia przed gospodarzem naprawdę dość trudne zadanie. Dawniej na imprezę zapraszało się sąsiadów, osoby z pracy – słowem dość podobne do siebie towarzystwo. Dzisiaj zaś musimy liczyć się z tym, że koleżanka z firmy przyprowadzi osobę innego wyznania, a na imprezie pojawią się generalnie różne osoby, w różnym wieku, wyznające czasami zupełnie inne wartości…

Alkohol na imprezie

Co to w zasadzie oznacza? Otóż przede wszystkim konieczność podania większej różnorodności potraw tak, aby każdy coś znalazł dla siebie. To jednak nie wszystko, bowiem pozostaje kwestia alkoholu. W związku z faktem, że przychodzą na imprezy różne osoby, musimy się liczyć z tym, że część z nich nie pije alkoholu albo też sięga tylko po dwa kieliszki. Z jakiego powodu?

Podstawowy powód to oczywiście prowadzenie samochodu. Ponadto nie piją na pewno kobiety w ciąży i osoby biorące jakieś leki. Co więcej – nie napiją się z nami osoby niektórego wyznania, mające jutro ważne spotkanie, posiadające nieciekawe doświadczenia z alkoholem, starające się zdrowo żyć. Słowem – dość wiele osób z różnych powodów ogranicza alkohol. Tylko co zrobić, żeby tacy goście nie czuli się z nami źle?

Drinki bezalkoholowe

Przede wszystkim warto zainwestować w drinki bezalkoholowe. Co to jest? Są to specjalne napoje nie zawierające nawet kropli alkoholu, które znakomicie imitują popularne drinki takie jak np. malibu. Co ciekawe drinki te są do nich bardzo podobne nie tylko pod kątem smaku, lecz również zapachu czy barwy.

Jeśli zatem ktoś nawet nie chce się przyznawać, że nie pije, to jest to świetny sposób na ukrycie tego faktu. Ponadto zakup drinków bezalkoholowych na imprezę wielu gości naprawdę przywita z ulgą – nie będą musieli oni czuć się wyobcowani, ani odpowiadać na krępujące pytania.

Gdzie kupić i jak podać drinki bezalkoholowe?

Drinki bez alkoholu znajdziemy praktycznie w każdym większym sklepie na osiedlu. Ponadto paradoksalnie powinny się one znajdować w każdym sklepie monopolowym. To jeszcze nie wszystko – bez problemu znajdziemy je także na stacjach benzynowych.

W jaki sposób je podać? Generalnie rzecz ujmując, to można po prostu wręczyć gościowi zakupioną butelkę lub puszkę. Drinki są bowiem gotowe do spożycia w takiej formie, w jakiej je kupujemy. Jednak na bardziej eleganckich imprezach warto zadbać o nieco wytworniejszy sposób podania i przelać je do uprzednio ładnie ozdobionych szklaneczek.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here