Przez szereg lat w naszym kraju to właśnie przedpokój był pomieszczeniem traktowanym po macoszemu. Nikt niemalże się nim nie przejmował, nikt nie myślał o ty, jak w istocie powinien on wyglądać, nikt nie starał się zaprowadzać w nim pozytywnych zmian. Był on w istocie tylko wiatrołapem, niczym więcej. Jednak kiedy Polacy zaczęli się interesować nowinkami ze świata aranżacji wnętrz, przekonali się o tym, iż w istocie jest to wizytówka całego domu albo mieszkania i należą o nią należycie zadbać.

Stylowy przedpokój, czyli jaki?

Oczywiście każdy może zaprowadzić w nim taki styl, który najbardziej mu odpowiadał. Panuje dziś w naszym kraju moda na klimaty loftowe oraz industrialne, nadal jednak nie brak też fanów stylu vintage czy retro. Tego typu trendy przeplatają się z wielkim umiłowaniem Polaków do kolonialnych klimatów, okazuje się, że bardzo je lubimy. Bardzo często pojawiają się także przedpokoje urządzone  w szalenie modnym dziś stylu skandynawskim – trzeba przyznać, że prostota, ład i kolory Ziemi to idealna kompozycja, na którą warto postawić. Klimaty glamour także nie są zapomniane, mają się bardzo dobrze.

Podobna różnorodność panuje, gdy chodzi o kolorystykę. Mamy bowiem wnętrza stworzone wyłącznie w barwach szarości i bieli, zdarzają się jednak i te, w którym pojawia się sporo złota. Beże towarzyszące brązom, słoneczne żółcie, pudrowe róże, kolor miętowy, nieco grafitu, biel towarzysząca czerni – naprawdę nie brakuje ciekawych pomysłów na to, by było pięknie i stylowo. Od kilku sezonów panuje też moda na monochromatyzm we wnętrzach, okazuje się, że jest ono nierzadko stosowany także w polskich przedpokojach – z wielkim powodzeniem!

Ozdoby naścienne to ważna sprawa!

Szalenie istotnym elementem wyposażenia przedpokoju są oczywiście naścienne dekoracje. Postawić można rzecz jasna chociażby na obrazy czy też fototapety, jednak polecanym ostatnio przez specjalistów rozwiązaniem jest włącznie do tych wnętrz czegoś innego. Chodzi tu rzecz jasna o nowoczesne tapety ścienne, które wyjątkowo często przyjmują w naszym kraju postać dekoracji trójwymiarowych. Dzięki nim bowiem możemy sprawić, by mały przedpokój wydawał nam się pomieszczeniem całkiem pokaźnych rozmiarów. Bardzo polecane w przestrzeniach tego typu są także wzory geometryczne (https://www.fototap.pl/tapety), to również bardzo duża dawka innowacyjności w naszych domach czy też mieszkaniach. Monochromatyzm także jest na topie, można zatem pomyśleć o tego typu tapetach nowoczesnych. Na pewno będzie pięknie, a przedpokój stanie się wspaniałą wizytówką całości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here