Choroby żył

Flebologia to jedna z dziedzin medycyny, której zadaniem jest profilaktyka i leczenie chorób żył – poradnia flebologiczna to więc idealne miejsce dla osób poszukujących skutecznego sposobu na walkę z uciążliwymi chorobami układu żylnego. Klinika flebologii oferuje między innymi zabiegi, które pomogą w walce z żylakami, pajączkami czy bolesnymi obrzękami nóg.

Żylaki – charakterystyka i główne przyczyny powstawania żylaków

Poradnia flebologiczna to miejsce, do którego najczęściej zgłaszają się pacjenci borykający się z żylakami kończyn dolnych, bezpośrednio związanymi z chorobą zakrzepową. Żylaki nóg charakteryzują się pogrubionymi i poskręcanymi fragmentami żył, które najczęściej można zlokalizować w obrębie łydek, a także po wewnętrznej stronie ud.

Żylaki powstają na skutek przewlekłej niewydolności żylnej, która może wynikać zarówno z predyspozycji genetycznych, jak i nabytych szkodliwych nawyków czy określonego trybu życia. Brak ruchu, a także złe nawyki żywieniowe prowadzące do otyłości to tylko jedne z wielu czynników mających bezpośredni wpływ na powstawanie żylaków.

Żylaki to bardzo niebezpieczne schorzenie, które wymaga niezwłocznego zgłoszenia się do Centrum flebologii. Nieprawidłowe funkcjonowanie zastawek żylnych może prowadzić do niebezpiecznych powikłań takich jak zastój krwi i mechaniczne rozciąganie ścianek żył – patologie te prowadzą do powstawania groźnych anomalii, zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

Najczęstsze zabiegi wykonywane w centrum flebologii

Klinika flebologii to miejsce oferujące wiele innowacyjnych i wysoce skutecznych zabiegów, pomagających w pozbyciu się uciążliwych schorzeń układu żylnego. Poradnia flebologiczna oferuje swym pacjentom między innymi laseroterapię, która wykorzystuje zjawisko tak zwanej fototermolizy selektywnej. Zabieg ten opiera się na niszczeniu wybranych struktur żylnych takich jak żyła odpiszczelowa lub odstrzałkowa przy pomocy włókna laserowego.

W centrum flebologii laseroterapia uzupełniona jest tumescencją, czyli zabiegiem mającym na celu nie tylko znieczulenie, ale także dodatkowe obkurczenie żyły, a także jej opróżnienie z zalegającej krwi. Innowacyjne połączenie dwóch technik pomaga w uzyskaniu skutecznych i widocznych gołym okiem rezultatów.

Zabieg laseroterapii wykonywany w centrum flebologii to niezwykle bezpieczna i mało inwazyjna procedura, która pozwala na szybką rekonwalescencję pacjenta. Nowoczesne techniki stosowane w poradni flebologicznej pomagają w skutecznym zwalczeniu problemu niebezpiecznych i uciążliwych żylaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here