Chorwacja - piękny zakątek świata

Chorwacja europejskie Państwo położone nad Morzem Adriatyckim. Otaczają ją piękne Góry Dynarskie. Chorwacja leży u stóp dwóch stref klimatyczno – roślinnych: – Strefa śródziemnomorska obejmuje pasmo wybrzeża, wyspy oraz odcinek lądu na południe od Gór Dynarskich, – Strefa kontynentalna nieco chłodniejsza zajmuje centralną część Chorwacji. Malowniczość chorwackiego wybrzeża dalmatyńskiego jest bardzo urozmaicona ma ponad 1100 wysp. Malownicze, zaciszne i skaliste zatoczki sprawiają,że odpoczynek będzie bardzo relaksujący, a długie kamieniste wybrzeża, gorące promienie słońca, ciepłe i czyste morze chętnie nas zapraszają do kąpieli, nurkowania oraz długiego opalania. Ponadto jeśli jesteśmy spragnieni aktywnego wypoczynku możemy udać się na piesze wędrówki górskie lub wybrać coś z bogatej oferty sportów wodnych.
Walutą narodową Chorwacji jest kuna (HRK), która dzieli się na lipy. Natomiast w miejscowościach turystycznych, jak i dużych miastach bez problemu można wymieniać euro, dolary a czasem również waluty sąsiednich krajów. Ojczystym językiem w Chorwacji jest chorwacki. Chorwaci nie lubią języka angielskiego dlatego też Osoby, które rozmawiają w języku polskim i znające odrobinę rosyjskiego, przy dobrej woli obu stron mogą porozumieć się z Chorwatami w prostych kwestiach. Bardzo tłoczno na drogach jest, kiedy zmienia się turnus wakacyjny, czyli w sobotę dlatego najlepiej jest przyjechać w środku tygodnia by nie było takie tłoku na drogach nie pomylić kurortu do wypoczynku.
Co warto zobaczyć w Chorwacji ? Jako, że jest to kraj zróżnicowany kulturowo oraz przyrodniczo to na wybrzeżach rosną bujne wiecznie zielone lasy, odmiany kolczastych krzewów śródziemnomorskich oraz palmy, kaktusy i agawy. W Chorwacji także licznie występują jaskinie oraz malownicze, dzikie i urwiste wąwozy. Najciekawsze z wąwozów możemy podziwiać w Parku Narodowym Paklenica oraz w Górach Velebit, których atutem jest także bujna bogata roślinność. Jeziora Plitwickie, które jest wpisane na listę UNESCO cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony podróżujących. Jeziora Plitwickie i region Lika to łańcuch ośmiokilometrowych jezior krasowych, które są połączone urokliwymi wodospadami i kaskadami. Będąc na wakacjach w Chorwacji warto zobaczyć liczne zabytki rzymskie, greckie oraz współczesne. Te Sakralne i świeckie budowle o charakterze rzymskim łączą w sobie włoskie oraz niemieckie wpływy dodatkowo posiadają elementy świata bizantyjskiego i słowiańskiego.
Chorwacja – wakacje to tylko w okresie od kwietnia do października, kiedy to sezon turystyczny trwa w pełni i jest najcieplej. Kierunków kurortów Chorwackich znajdziemy bardzo dużo, jest trudny wybór al wszystko też zależy od naszego budżetu ile przeznaczymy na wakacje za osobę. Wbrew pozorom Chorwacja nie jest drogim kierunkiem do odpoczynku może być to nasz pierwszy wybór na pierwszą zagraniczną wycieczkę w zasięgu naszego budżetu, aby było ciepło i pięknie. Najpopularniejszymi kierunkami na wakacje do Chorwacji są na przykład: Istria, Dalmacja, Riwiera Makarska, Wybrzeże Kvarnerskie, oraz wyspy z Wyspą Krk, Wyspą Pag, Wyspą Korculą i Wyspą Hvar na czele. W zależności jakie wybierzemy rodzaj wakacji czy last minute czy all inclusive pogoda nam dopisze.

http://www.weuropie.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOswojona Afryka
Następny artykułWakacje w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here