Christopher Paolini - książki autora

Zazwyczaj mija sporo czasu, zanim pisarzowi uda się osiągnąć dużą popularność. Co więcej, niewielu twórców jest w stanie utrzymać się tylko i wyłącznie z wydawania kolejnych publikacji. Są jednak również tacy, którym udaje się spełnić oczekiwania czytelników już przy okazji literackiego debiutu. Jednym z takich szczęśliwców jest Christopher Paolini – książki autora konkurowały na listach bestsellerów z kolejnymi tomami “Harry’ego Pottera”, co jest niebywałym osiągnięciem.

Fantastyczny świat

Christopher Paolini urodził się w warunkach niezwykle sprzyjających podjęciu kariery pisarza. Jego rodzice posiadali bowiem spółkę wydawniczą. Oczywiście, po osiągnięciu przez niego sukcesu, ich pomoc stała się przedmiotem krytyki publiczności. Jednak trudno winić autora za to, że wykorzystał swoją szansę. Wręcz przeciwnie; w końcu który spośród nastolatków, tak jak Christopher Paolini – książki autora zaczęły powstawać, gdy miał on zaledwie 15 lat – jest w stanie samodzielnie wykreować fantastyczny literacki świat?

Pomysły i notatki młodego pisarza stopniowo przeradzały się w pełnoprawną powieść. Ostatecznie “Eragon”, czyli pierwszy tom serii “Dziedzictwo”, ukazał się na rynku w 2002 roku, a rok później – w wersji poprawionej. Pobił wówczas rekordy sprzedaży, o których ani Christopherowi, ani jego rodzinie nawet się nie śniło. Młody twórca bardzo zaangażował się w promocję swojej książki. Prowadził liczne rozmowy i dyskusje z czytelnikami, co pozwoliło mu wprowadzić nowe pomysły do kolejnych części cyklu.

Christopher Paolini – książki autora ze świata fantasy

Jeśli w dzieciństwie byłeś fanem “Harry’ego Pottera”, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przeczytałeś również “Eragona”, czyli pierwsze dzieło Christophera Paoliniego – książki autora z cyklu “Dziedzictwo” ukazywały się jeszcze przez kilka lat od jego debiutanckiego sukcesu. Pisarz powrócił do wykreowanego przez siebie świata, wydając w 2018 roku zbiór opowiadań pt.: “Widelec, Wiedźma i Smok. Opowieści ze świata Alagaësii”.

Jak to możliwe, że debiutancka powieść młodego autora tak szybko podbiła serca czytelników? Odpowiedź kryje się w konstrukcji “Eragona”, który posiadał wszystkie elementy, będące w stanie zagwarantować mu sukces. Tytuł powieści zapoznaje czytelników z imieniem głównego bohatera sagi. Jest nim 15-letni chłopiec, mieszkaniec magicznej krainy, który znajduje tajemniczy przedmiot. Po pewnym czasie okazuje się on być jajem, z którego wykluwa się smok – stworzenie uznane za wymarłe. Te wydarzenia dają początek niezwykłej fabule, rozwijanej przez Christophera Paoliniego – książki autora obrazują idealny schemat, spotykany w najpopularniejszej literaturze fantastycznej. Jeśli jesteś jej fanem, wszystkie tomy cyklu “Dziedzictwo” czekają na ciebie w Skupszopie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here