Cięcie laserowe materiałów – dokładność i niezawodność

0
1161

Technika laserowa pozwala zrealizować wiele projektów, dla których powodzenia istotne jest zapewnienie jak najwyższej jakości produktu końcowego. Nie byłoby to możliwe bez nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest cięcie laserowe blach. Dzięki jej sukcesywnemu rozwojowi możliwe jest dokładne wycinanie wzorów – zarówno w przypadku projektów indywidualnych, jak i realizacji na poziomie seryjnym i przemysłowym.

Dlaczego laser?

Tajemnicą sukcesu lasera (w różnych dziedzinach, w jakich korzysta się z tej techniki) jest przede wszystkim precyzyjność. Laser sprawdza się więc m.in. w medycynie, ale również w różnych dziedzinach przemysłu i rzemiosła. Przykładem jest laserowe cięcie materiałów takich jak blachy: stalowe, nierdzewne czy aluminiowe.

Niezależnie od materiału, wiązka laserowa potrafi wyjątkowo skutecznie, niezawodnie i szczegółowo odwzorować projekt i wyciąć model zgodny z nim w stu procentach. 

Doświadczeni specjaliści, mający możliwość posługiwania się najnowocześniejszymi maszynami (takimi np. jak CNC) są w stanie zrealizować każde zamówienie, a więc nawet najbardziej skomplikowane wzory, redukując jednocześnie do minimum straty materiałowe.

Precyzyjny projekt i 100% odwzorowania

Dobrze wykonany projekt, następnie przetworzenie go na zapis cyfrowy, umożliwiający pracę programom komputerowym zarządzającym maszynami, pozwala wykonać zadanie ze stuprocentową dokładnością, w szybkim czasie. Cięcie laserowe to zatem oszczędność związana zarówno z użytym materiałem, jak i z koniecznym do realizacji projektu czasem.

Wiązka laserowa z gazem, który “wymiata” wszelkie materiały i zanieczyszczenia powstałe w wyniku obróbki materiału jest doskonałym i wszechstronnym narzędziem, które daje najlepsze z możliwych efektów. Finalna realizacja jest w pełni zgodna z projektem, efektowna wizualnie, z idealnie wyprofilowanymi krawędziami, które nie wymagają już żadnej dodatkowej obróbki.

To nie wszystkie zalety laserowego cięcia materiałów – efekt stuprocentowego odwzorowania i powtarzalności elementów wycinanych przez wiązkę laserową uzyskuje się także przy produkcji seryjnej – niezależnie, czy projekt będzie dotyczył mniejszych, czy większych modeli.

Laser radzi sobie z cięciem dowolnie wymyślonego kształtu, jak również otworów mniejszych niż grubość blachy. Wymiary robocze materiału roboczego mogą być różne – maksymalnie wynoszą one 3000 x 1500 mm. 

Wiązki laserowe pozwalają także na wykonywanie innych cięć – równie efektywnie tną rury i profile zamknięte (z różnych materiałów: stali nierdzewnej, stali węglowej, aluminium, miedzi czy mosiądzu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here