Co brać pod uwagę przy wyborze łóżka małżeńskiego

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotny jest zdrowy i spokojny sen. Uznaje się, że każdy dorosły człowiek w ramach odpowiedniej regeneracji organizmu, powinien spać mniej więcej osiem godzin w ciągu doby. Okazuje się jednak, że nie tylko czas, jaki poświęcamy na spanie, jest istotny, ale również jakość snu. Ten czynnik możemy spełnić tylko wtedy, gdy sypialnia zostanie wyposażona w najwygodniejsze łóżko z doskonałym materacem. Sprawdź, co brać pod uwagę, wybierając łóżko małżeńskie dla dwóch osób.

Rozmiar łóżka

Eksperci potwierdzają, że minimalna szerokość łóżka małżeńskiego to 140 cm, natomiast największą popularnością cieszy się wygodne łóżko 160x200cm. Oczywiście, łóżko małżeńskie może mieć różny wybór, a przy wyborze należy zawsze brać pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby pary oraz metraż sypialni. Producenci oferują łóżka do sypialni w różnych rozmiarach, można je również zamawiać wedle wyszukanych wymagań. Pewne jest, że jeśli małżeństwo ma małe dzieci, najlepszą opcją będzie jak najszersze łóżko. Łudzą się ci, którzy mają nadzieję, iż pociechy będą zawsze spać tylko we własnych łóżeczkach. 

Optymalna długość łóżka małżeńskiego, to 200 cm i wydaje się, że jest to długość uniwersalna i w pełni komfortowa dla przeciętnego użytkownika, aby móc komfortowo odbywać codzienny sen. 

Materac do łóżka małżeńskiego 

Istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest materac do spania. Fachowcy przyznają, że nie ma jednej, uniwersalnej metody wybierania materaca, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby. Wybierane są materace miękkie albo twardsze, uwzględniając indywidualne potrzeby. Dobrą opcją jest wybór materaca, który można zmieniać ze względu na stronę, a każda charakteryzuje się inną twardością. Trzeba przyznać, że wybór materaca w przypadku łóżka małżeńskiego może być sporym problemem, ponieważ każda z osób korzystających z tego mebla do wypoczynku może mieć inne wymagania. 

Kompromisem mogą być kontynentalne łóżka małżeńskie, które z reguły mają już wbudowany materac o klasycznych właściwościach. To takiego łóżka można dokupić specjalną nakładkę dla zwiększenia komfortu spania. 

Łóżko jako element dekoracyjny sypialni 

Łóżko drewniane, metalowe, a może tapicerowane z okazałym zagłówkiem? Wybór łóżka małżeńskiego powinien uwzględniać także aspekty estetyczne oraz design, który pasuje do sypialni urządzonej w danym stylu. Nie ma wątpliwości, że aranżacja całego miejsca do spania również wpływa na jakość snu. 

Biorąc pod uwagę modowe trendy, które w zakresie wyrobu łóżek małżeńskich zmieniają się praktycznie w każdym sezonie, warto wybierać meble tapicerowane, pikowane. Świetnie sprawdzają się w sypialniach w stylu klasycznym, ale też tym skandynawskim, loftowym, boho czy glamour. Bawić się można kolorami, dzięki czemu łóżko stanie się głównym dekorem pomieszczenia do spania. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się nie tylko łóżka w różnych odcieniach szarości, ale również te w kolorze butelkowej zieleni, mocnego granatu czy brudnego różu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here