Co to jest ultradźwiękowa bezinwazyjna procedura liftingu HIFU?

0
1568

Lifting ultradźwiękowy HIFU (wysoko skoncentrowanej wiązki energii) przyciąga uwagę specjalistów medycyny estetycznej i pacjentów usług kosmetologicznych. Technologia pozwala na niechirurgiczny lifting bez rehabilitacji tylko po jednym zabiegu.

Co to jest ultradźwiękowa bezinwazyjna procedura liftingu HIFU?

Ultradźwięki o wysokiej intensywności HIFU to metoda szeroko stosowana we współczesnej medycynie do lokalizowania ultradźwięków na głębokich tkankach ciała. Głównym obszarem zastosowania HIFU w medycynie jest nieinwazyjny to znaczy bez uszkodzenia skóry lub minimalnie inwazyjny zabieg chirurgiczny, realizowany za pomocą skupionych wiązek ultradźwiękowych o dużej intensywności.

Metoda jest aktywnie stosowana w medycynie od ponad 20 lat: chirurgiczne leczenie nowotworów w onkologii, leczenie zaburzeń rytmu serca, jaskry, zatrzymanie krwawienia, itp. Efekty działania procedury powstają w warstwie znajdującej się między tkanką łączną a mięśniami, a także głębokich warstw skóry właściwej.

Warstwa liftingowa przy technice HIFU

Mięśnie twarzy biorą aktywny udział w tworzeniu zmarszczek i mają swoje własne cechy: reprezentują pojedynczą mięśniową warstwę włóknistą. Włókna mięśniowe w okolicy twarzy znajdują się bezpośrednio w skórze, w przeciwieństwie do mięśni szkieletowych, które przyczepione są do kości.

Po skurczu mięśnie twarzy ciągną za sobą skórę, dając aktywny wyraz twarzy. I chociaż ta anatomiczna cecha mięśni twarzy pozwala wyrażać różnorodne uczucia: radość, smutek, zdziwienie, to także jest podstawą powstawania zmarszczek na twarzy. Ciągły skurcz i rozluźnienie mięśni rozciąga skórę, a brak sztywnego mocowania do kości czaszki przyczynia się do jej zwiotczenia.

Podczas zabiegu HIFU tworzone są małe punkty termokoagulacji 0,7–1 mm na głębokości od 3 do 4,5 mm. Objętość warstwy włóknistej i głębokich warstw skóry właściwej jest zmniejszona, ściągając otaczające tkanki. Po zabiegu organizm uruchamia mechanizmy regeneracji, duża ilość nowej tkanki łącznej, kolagenu, elastyny powstaje w punktach mikrokoagulacji. W ten sposób procedura pozwala na poprawę napięcia osłabionej skóry bez uszkadzania powierzchni skóry.

Podczas procedury HIFU

Podczas zabiegu HIFU pacjent na ogół nie odczuwa silnego bólu, jednak niektóre obszary są bardziej podatne na odczuwanie dyskomfortu niż inne, są to miejsca głównych nerwów twarzowych, obszar nad zębami. Podczas zabiegu znieczulenie nie jest wymagane, nie ma potrzeby noszenia okularów, wszystko to przyczynia się do komfortowego stanu emocjonalnego pacjenta.

Zaraz po zabiegu HIFU można zauważyć natychmiastowy efekt. Zwykle odnotowuje się uniesienie linii łuków brwiowych, zmniejszenie nawisu górnej powieki, zmniejszenie objętości tkanek dolnej części twarzy, i zwiększenie przejrzystości linii żuchwy. Skutki uboczne po zabiegu nie występują, w niektórych obszarach mogą wystąpić zaczerwienienia, przekrwienie, które ustępuje po kilku godzinach. Po zabiegu organizm uruchamia mechanizmy regeneracji tkanek, procesy te trwają średnio do 90 dni. Ostateczny efekt utrzymuje się od półtora roku.

Dla kogo przewidziany jest bezoperacyjny lifting HIFU

Terapia HIFU jest optymalnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą wyglądać młodo, ale z wielu powodów nie decydują się na chirurgię plastyczną. Niechirurgiczny zabieg ultradźwiękowy to jedyna nieinwazyjna procedura, która napina skórę szyi, dekoltu, żuchwy, brody i brwi.

Ponadto HIFU stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, zapewnia naturalne zauważalne rezultaty, nie wymaga długiego okresu regeneracji. Nie zastępuje to operacji, ale ta procedura jest godną alternatywą dla pacjentów, którzy nie są gotowi do zabiegu chirurgicznego, a także dla tych, którzy już przeprowadzili operację i chcą poprawić strukturę skóry poprzez syntezę nowego kolagenu.

Jakie zmiany zachodzą podczas i po wykonaniu procedury HIFU?

Ultradźwięki o wysokiej intensywności HIFU są wynikiem rozwoju technologii ultradźwiękowej, która z powodzeniem stosowana jest do podnoszenia brwi, korygowania konturów kości policzkowych, linii podbródka, zmniejszania fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek wokół oczu i odmładzania skóry.

Po podgrzaniu do 65-75 ° C, skupione ultradźwięki o wysokiej intensywności wprawiają komórki w drgania i powodują termokoagulację komórek na regulowanej głębokości. Reakcja ciała staje się procesem regeneracji, podczas którego syntetyzowany jest kolagen, co zapewnia długotrwały efekt napinania skóry. Poprawa konturów twarzy i redukcja zmarszczek są zauważalne po 4 tygodniach, ostateczny wynik jest osiągany do sześciu miesięcy po zabiegu.

Korzyści z poddania się procedurze HIFU

Procedura liftingu bezinwazyjnego twarzy HIFU za pomocą ultradźwięków o wysokiej intensywności trwa średnio 30 minut. Po osiągnięciu tego celu uzyskuje się redukcję złożonych włókien mięśniowych, elastyny i rozpoczyna się synteza kolagenu. Dzięki bezpiecznemu stosowaniu długotrwałej i powtarzalnej ekspozycji HIFU pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu satysfakcji pacjenta. Wraz z obecnym trendem w świecie zmiany zainteresowania ludzi z drogich zabiegów chirurgicznych w stronę tanich i nieinwazyjnych procedur medycyny estetycznej, technologia ultradźwięków HIFU o wysokiej intensywności może mieć wspaniałą przyszłość.

Źródło: https://maxmedik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here