Rajstopy choć są bardzo praktyczne w kobiecej szafie, zwłaszcza chętnie po nie sięgamy w chłodniejsze dni to niestety ich trwałość jest niska. Ileż to razy gdy w pośpiechu szykowałaś się do wyjścia w rajstopach poszło Ci oczko. Co wtedy, ano najczęściej stare rajstopy lądują w koszu na śmieci. I tu popełniasz błąd bowiem stare rajstopy można doskonale wykorzystać w domu na wiele sposobów. Zobacz co zrobić ze starych rajstop i do czego możesz je wykorzystać.

11 sposobów na wykorzystanie starych rajstop

 

Stare rajstopy doskonale sprawdzą się w sprzątaniu. Pomogą Ci skutecznie wypolerować szyby i lustra. Przy ich pomocy szybko doczyścisz te rzeczy, do tego wyczyścisz je wygodnie bo rajstopy nie zostawiają żadnych denerwujących kłaczków.

Kolejny patent to wykorzystanie zniszczonych rajstop do przechowywania cebuli. Wkładamy je do nogawek i zawiązujemy supełki nad każdą cebulą. Dzięki takiemu przechowywaniu cebule będą miały swobodny dostęp powietrza i dłużej zachowają świeżość.

Woreczki zapachowe ze starych rajstop, a czemu by nie. Potnij rajstopy na kawałki, poszyj z nich woreczki. Włóż do nich ulubione elementy zapachowe i pozawieszaj woreczki w szafie. Rajstopy zapewniają bardzo dobry przepływ powietrza więc zapach w szafie będzie się doskonale rozchodził.

Doskonale się sprawdzą do nabłyszczania skórzanych butów. Najpierw buty wyczyść i wypastuj, a na koniec je wypoleruj przy pomocy rajstop zawiniętych w kłębek. Efekt końcowy Cię zaskoczy bo buty będą się prezentować doskonale.

Zgubiłaś kolczyk albo inną drobną rzecz. Tutaj z pomocą Ci przyjdą stare rajstopy oraz odkurzacz. Wystarczy założyć na rurę odkurzacza kawałek rajstop i dobrze go przymocować np. związać supeł lub użyć gumki recepturki. Teraz już tylko zostaje włączyć odkurzacz by rozpocząć poszukiwania. Zgubiony drobiazg nie przedostanie się do odkurzacza, a zatrzyma się na rajstopach.

Chcesz skutecznie posprzątać w trudno dostępnych miejscach np. pod szafką albo łóżkiem. Przydadzą Ci się stare rajstopy. Wystarczy naciągnąć nogawkę na kij od miotły lub inny długi przedmiot i przeciągnij nim pod meblem. Do rajstop doskonale przyczepi się cały kurz i brud.

Możesz w nich przechowywać dokumenty czy ozdobne papiery oraz plakaty. Wystarczy na te zrulowane rzeczy naciągnąć nogawkę rajstop. To zabezpieczy je przed podarciem czy rozwijaniem się, a także przed kurzem i innymi zabrudzeniami.

Stare rajstopy wykorzystasz także w ogrodzie. Przy ich pomocy możesz podwiązać krzewy, drzewka czy kwiaty, które pod swoim ciężarem wyginają się za bardzo. Rajstopy jako, że są elastyczne doskonale utrzymają je we właściwym położeniu i nie są tak inwazyjne jak np. sznurek, który z czasem może wbić się w roślinę.

Doskonale uchronią cebulki roślin przed szkodnikami. Przed posadzeniem rośliny w ziemi włóż cebulkę do rajstopy, która świetnie będzie przepuszczać wodę ale nie dopuści szkodników.

Jeśli masz w domu wiele zniszczonych rajstop to możesz je wykorzystać jako wypełnienie do poduszki albo dziecięcej zabawki. Rzecz jasna najpierw musisz je wyprać. Rajstopy są miękkie i elastyczne więc doskonale będą się układać jako wypełnienie w poduszce. Śpi się na nich zaskakująco wygodnie.

Jak usunąć z ubrań uporczywe plamy po dezodorancie. Z pomocą przyjdą Ci rajstopy. Pocieraj nimi plamę, a ona zniknie. Proste i skuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here