Ciąża to czas, kiedy przyszłe mamy promienieją i z radością oczekują pojawienia się na świecie maluszka. Jednak nie zawsze wygląda to tak różowo. Wiele przyszłych mam boryka się ze złym samopoczuciem, szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży. Lista dolegliwości, która dotyka kobiety w stanie błogosławionym, jest naprawdę długa. Jakie są najczęstsze ciążowe dolegliwości?

Większość przyszłych mam ma problem z bólami brzucha. Prowadzą one do wielu zmartwień, są jednak zupełnie normalne. Może powodować je rosnąca macica. Pod koniec ciąży większość przyszłych mam boryka się ze skurczami przepowiadającymi. Są one wyjątkowo dezorientujące i przyszłe mamy często mylą je z tymi porodowymi. Bywają również bardzo bolesne. Jednak skurcze przepowiadające łatwo odróżnić od porodowych, są nieregularne i mijają po czasie. Sporo mam mierzy się również z problemem rwy kulszowej. W tym wypadku warto wyszukać ćwiczenia na rwę kulszową. Zgaga to również częsta dolegliwość w czasie ciąży. Macica w zaawansowanej ciąży sięga naprawdę wysoko i uciska żołądek. Na zgagę najlepiej spożyć szklankę mleka, która powinna załagodzić problem. Częstą dolegliwością ciążową są również bóle pleców. Są wyjątkowo uciążliwe, szczególnie pod koniec ciąży. Mogę utrudniać przyszłym mamom zapadnięcie w sen. W takim wypadku warto poprosić partnera o kojący masaż. Większość przyszłych mam odczuwa również wyjątkowo silne zmęczenia. Pod koniec ciąży może być to nawet oznaka zbliżającego się porodu. Organizm magazynuje siły przed porodem. Nie jest to jednak jednoznaczna wskazówka. Każda kobieta jest inna i przechodzi ciąże w zupełnie inny sposób.

Wymioty, bóle brzucha czy pleców. To tylko kilka dolegliwości, jakie mogę spotkać cię w ciąży. Są one zupełnie normalne i nie są powodem do niepokoju. Przyszłe mamy wyraźnie obserwują swoje ciało i są wyczulone na wszystkie drobne zmiany. Sam ból brzucha nie jest powodem do paniki. Jeśli natomiast towarzyszy mu plamienie powinniśmy natychmiast udać się do lekarza. Krwawienie nie jest normalną dolegliwością ciążową.

http://www.galax-sport.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here