Klasyczny longboard to wydłużona odmiana zwyczajnej deskorolki, stworzona z myślą o szybkiej, wyczynowej jeździe z górki – wymyślona jako alternatywa dla surfingu (tego typu deski pozwalały ćwiczyć surfingowe umiejętności na lądzie, gdy pogoda nie sprzyjała kąpieli w oceanie). Obecnie w sprzedaży znajdziemy również specjalne wersje tego typu desek, wyposażone w niezależne zasilanie elektryczne. Longboard elektryczny to deska z baterią i własnym napędem. Taki sprzęt to idealny wybór, jeśli deski używasz do szybkiego przemieszczania się po mieście, na przykład jako alternatywy dla klasycznego roweru lub hulajnogi.

Zalety elektrycznej deski longboard

Największą zaletą tego typu sprzętu jest jego własne, niezależne zasilanie. Dzięki niemu możemy jechać na desce bez konieczności używania siły własnych mięśni. Oczywiście taką deską możemy podróżować również w tradycyjny sposób, odpychając się nogą i balansując ciałem w czasie jazdy, co zwiększy szybkość podróżowania i zmniejszy zużycie energii.

W odróżnieniu od klasycznego roweru czy hulajnogi z napędem elektrycznym longboard elektryczny jest zwykle od nich znacznie lżejszy, tańszy i wyjątkowo wygodny podczas jazdy. Wystarczy odrobina wprawy w łapaniu równowagi i opanowanie sztuki zmiany kierunku jazdy przy pomocy balansu ciałem, by móc wykorzystać pełnię możliwości oferowanych przez tego typu sprzęt. W odróżnieniu od hulajnogi longboard jest bardziej stabilny i wygodniejszy – oferuje więcej miejsca na stopy. W odróżnieniu od roweru jest znacznie lżejszy, tańszy, zajmuje mniej miejsca i można zabrać go ze sobą do autobusu, samochodu czy sklepu.

Kiedy opłaca się kupić elektrycznego longboarda?

Tego typu sprzęt to ciekawa opcja, gdy szukasz lekkiego, wysoce mobilnego sprzętu do przemieszczania się na krótkich dystansach. Co ważne, poruszanie się tego typu deską wymaga w miarę równej i płaskiej drogi, najlepiej pokrytej asfaltem, co sprzyja rozwijaniu większej prędkości podczas jazdy, zwiększa komfort podróżowania i ogranicza szybkość zużycia baterii (akumulatora). Im większe nierówności, tym większe opory i szybsze zużywanie się baterii. Pełna wybojów droga to także mniejsze bezpieczeństwo i niższy komfort jazdy oraz co oczywiste, mniejsza szybkość przemieszczania się. Jeśli zatem wiesz, że będziesz poruszał się głównie po równych, asfaltowych ścieżkach rowerowych lub chodnikach, longboard elektryczny może okazać się dobrą alternatywą dla roweru, hulajnogi, a nawet samochodu czy autobusu. Dzięki elektrycznej desce nie będziesz tracił czasu na stanie w korkach i nie zmęczysz się w drodze do szkoły, na uczelnię czy do pracy. Jeśli natomiast wiesz, że miejsca i drogi, po których zamierzasz się poruszać, są nierówne i trudne techniczne, być może powinieneś pozostać przy tradycyjnych środkach transportu.

Urządzenia elektryczne to ciekawe uzupełnienie dla klasycznych wersji sprzętu rekreacyjno-sportowego i dobry wybór dla tych osób, które szukają wygodnego, ekologicznego, a przy tym wysoce mobilnego środka transportu do przemieszczania się po mieście, przede wszystkim na krótkich dystansach. Longboard elektryczny to także doskonały wybór dla wszystkich miłośników nowinek technicznych i elektronicznych gadżetów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here