patelnia

Podczas przyrządzania posiłku niejednokrotnie zdarzyło się, że ubrudziliśmy patelnię. Po przygotowaniu dania często nie mamy siły na wyczyszczenie jej od razu. Odstawiamy ją zatem na bok, gdzie czeka na wyczyszczenie po kilku godzinach odpoczynku. Kiedy ta chwila nadchodzi zazwyczaj okazuje się, że ciężko jest pozbyć się z niej tego brudu. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czym-i-jak-wyczyscic-patelnie/

Czym i jak wyczyścić patelnię? Jak wyczyścić patelnię?

Kluczem do sukcesu są dobrej jakości płyny do naczyń. Fakt, są one droższe, ale cena ich jest warta zakupu. Będą one dużo bardziej wydajniejsze niż tańsze płyny. 

Płyn to jednak nie wszystko.Zaopatrzcie się dodatkowo w gąbki oraz druciaki. Przedmioty te z pewnością będą dla was bardzo pomocne.

Ocet i soda do czyszczenia zabrudzonej patelni

Co jeśli jednak nawet lepszy płyn się nie sprawdzi? Dobrze w takiej sytuacji jest użyć czegoś mocniejszego. Ocet nada się do tego znakomicie. Stworzycie z niego środki czystości, dzięki którym: 

  • odetkacie nim rury, 
  • zdezynfekujecie przedmioty, 
  • umyjecie podłogę, 
  • doczyścicie łazienkę, 
  • wyczyścicie dywan.

Wystarczy, że zalejcie przypaloną powłokę octem i odstawcie patelnie na noc. Najlepiej więc zrobić to wieczorem, przed pójściem spać.

Następnego dnia umyjcie patelnię wodą z płynem do mycia naczyń z użyciem gąbki. Ta metoda sprawdzi się nie tylko w przypadku czyszczenia brudu na patelniach teflonowych, ale także na ceramicznych. Taką mieszankę możecie też wlać na patelnie i zagotować. 

Czyszczenie spodu patelni pastą z sody oczyszczonej

Jak to zrobić? Otóż, wysypujecie 6 łyżeczek sody oczyszczonej do miseczki i mieszacie z 1/4 szklanki wody utlenionej. Taką pastę nakładacie na spód patelni na około 10-15 minut, po upływie tego czasu spłukujecie wszystko wodą. Zabieg możecie wykonać jeszcze raz, w przypadku kiedy brud jest silni i nie zszedł całkowicie z patelni. 

Zobacz też: http://www.gminachorzele.pl/rosliny-ktore-za-darmo-mozesz-wyhodowac-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here