Czyszczenie butów zamszowych

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak czyścić zamszowe buty. Nie mają oni pojęcia jak czyścić ten materiał. Jednak zamsz nie jest tak trudno wyczyścić jak myślimy. Możemy spróbować domowych sposobów,a by wyczyścić zamsz. Wiele z nich działa.
Pierwszym takim sposobem jest pocieranie butów wilgotnymi chusteczkami. Te chusteczki zostały stworzone z myślą o dzieciach, jednak doskonale sobie radzą z niewielkimi, niegroźnymi plamami na butach. Pamiętajmy, że buty należy pocierać ostrożnie i delikatnie.
Szczotka do zębów również może nam pomóc w czyszczeniu butów. Pozbędziemy się w ten sposób zabrudzeń z zamszu. Ważne jest, abyśmy pamiętali, że buty czyścimy zawsze z włosem a nie pod włos.
Zwykła biała gumka także powinna dać radę. Jeśli buty nie są bardzo brudne, ale widać, że są one oklapnięte i pokopane wtedy pocieramy biała gumką but oraz usuwamy z niego pozostawioną na bucie gumkę. W ten sposób odświeżymy wygląd buta oraz usuniemy lekkie zabrudzenia z niego. Pamiętajmy, że but musi być suchy, w przeciwnym razie nie osiągniemy zadowalających efektów.
Domowym sposobem, który według mnie sprawdza się najlepiej jest stworzenie roztworu z mleka oraz sody oczyszczonej. Do pełnej szklanki mleka wrzucamy 4 łyżeczki sody oczyszczonej oraz dokładnie mieszamy. Następnie należy zamoczyć czystą szmatkę lub kawałek ręcznika w tym roztworze oraz zacząć czyścić buty. W ten sposób usuniemy plamy oraz zabrudzenia na naszym bucie.
Dobrym sposobem jest też użycie zwykłej wody z octem. Miksturę tworzymy poprzez dodawanie wody i octu w stosunku 1:1 oraz wymieszać dokładnie. Tak samo jak w przypadku mleka z sodą zamaczamy czystą szmatkę bądź ręcznik oraz delikatnie pocieramy nasz but.
Kiedy z powierzchni naszego buta zniknie meszek, możemy użyć pilniku do paznokci. Wtedy delikatnie pocieramy powierzchnię, gdzie zanikł nasz meszek. Po przetarciu but będzie miał podniesione włoski i powierzchnia będzie wyglądała dobrze.
Są również specjalnie środki do czyszczenia butów z zamszu jednak nie zawsze one działają oraz niektóre z nich są drogie. Dlatego warto najpierw wypróbować domowe sposoby czyszczenia naszych butów z zamszu.

http://tubator.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiuszki
Następny artykułJak rozmawiać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here