Organizujemy przyjęcia z różnych okazji. Często zamiast imprezy w lokalu decydujemy się spotkanie w naszym domu. Wtedy poza przygotowaniem odpowiedniego menu ważna jest także dekoracja stołu na przyjęcie. Jeśli zadbamy różne detale będzie się nam przy stole znacznie milej siedziało. W zależności od pory roku jak i rodzaju przyjęcia do dekoracji mogą nam posłużyć świece, serwetki, świeże kwiaty oraz elementy tematyczne dopasowane do charakteru imprezy.

Jak dekorować stół na różne okazje

 

Z całą pewnością dobrze jest mieć taką podstawową bazę, na którą będą się składać zastawa w spokojnym jednolitym kolorze, prosty najlepiej biały obrus, klasyczne sztućce oraz szklanki czy kieliszki. Mając ją jesteśmy w stanie przygotować stół na każdy rodzaj przyjęcia. Charakteru dodamy mu używając dodatków tematycznych dopasowanych do danej imprezy. Przydadzą się tu różnego rodzaju serwetki, podkładki pod stół, kwiaty czy świece.

W momencie gdy zaczynasz przygotowywać stół na przyjęcie to wpierw wybierz temat przewodni imprezy, określ jakich kolorów chcesz użyć i zdecyduj się na na dwa, maksymalnie trzy. Oczywiście te barwy muszą do siebie pasować.

Gdy organizujesz przyjęcie w domu latem to przed Tobą ogrom możliwości dekoracyjnych. Jeśli masz do dyspozycji ogród, to w nim urządź przyjęcie. Obecnie coraz bardziej modne staje się organizowanie nawet oficjalnych przyjęć w ogrodzie.

Latem mając do dyspozycji wiele kwiatów oraz sezonowych owoców możesz przygotować prawdziwie kolorowe przyjęcie. Możesz się posłużyć DIY czyli samodzielnie przygotować wiele dekoracji stołu i nie tylko. Z butelek możesz zrobić stylowe wazoniki na kwiaty, a ze słoików lampiony, które porozstawiasz lub porozwieszasz w ogrodzie. Wieczorem stworzą niesamowity klimat. Jeśli impreza jest mnie oficjalna to do nakrycia stołu możesz użyć kolorowych naczyń, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie by użyć kilku różnych kolorów. Coraz powszechniejsze staje się łączenie ze sobą w jedno różnych rodzajów zastawy czy mebli. Jeśli zrobi się to umiejętnie można osiągnąć bardzo ciekawy efekt.

Gdy impreza odbywa się jesienią postaw w dekoracji stołu na dominujące wtedy kolory. Niech stół wprost się kojarzy z daną porą roku. Zamiast świeżych kwiatów możesz ustawić na stole wrzosy. Do dekoracji sprawdzą się też jesienne liście i kasztany. Klimat wprowadzą świece.

Zimą, zwłaszcza w okresie świątecznym możesz udekorować stół małymi bombkami, gałązkami choiny czy figurkami aniołków. Serwetki w kolorze czerwieni, srebra lub złota będą tutaj idealnie pasować. Na stole nie może zabraknąć świec, klasycznych długich i wąskich ustawionych na eleganckich świecznikach lub grubych masywnych postawionych w szklanych naczyniach.

Wiosną pięknie sprawdzi się zastawa z motywem kwiatowym lub po prostu dekoracje z tym motywem ot choćby w postaci serwetek. W końcu wiosna właśnie z kwiatami najbardziej się nam kojarzy. Idealnie sprawdza się także soczysta zieleń. Jeśli dekorujesz stół wielkanocny to świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju pastele, czy to na zastawie czy w dekoracjach. Nie zapomnij o akcentach typowo wielkanocnych czyli pisankach, zajączkach i barankach, którymi możesz dodatkowo przyozdobić stół.

Gdy dekorujesz stół na przyjęcie pamiętaj o umiarze, elementy dekoracyjne mają odzwierciedlać charakter imprezy ale nie mogą stołu przytłaczać. Musi się jeszcze na nim znaleźć miejsce na jedzenie i picie. Dekoracje na stole nie mogą też przesłaniać widoku. Wszyscy zebrani muszą się dobrze widzieć by móc ze sobą swobodnie rozmawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here