Kwintesencją każdego domu są dodatki, które tworzą niepowtarzalny klimat. Dekoracjami tworzymy swój styl. Szarą kanapę może mieć większość ludzi ale już własnoręcznie zrobiony zegar to całkiem inna sprawa. Myślisz, że nie podołasz. Spokojnie wszelkie ,,zrób to sam” wcale nie jest takie trudne jak by się mogło wydawać. Przecież nikt nie mówi, że musisz się brać od razu za jakieś skomplikowane projekty, które wymagają większej wiedzy czy umiejętności w danym temacie. Tak się składa, że jest całe mnóstwo prostych DIY i wiele dekoracji dla domu możesz zrobić samodzielnie. Wystarczy odrobina chęci.

Dekoracje dla domu DIY

 

Czasem z niepozornych lub niepotrzebnych przedmiotów można zrobić wiele ciekawych rzeczy. Przedstawiamy kilka propozycji, z którymi poradzi sobie nawet bardzo początkująca w temacie osoba. Kto wie może wciągniesz się w to na tyle, że z czasem zaczniesz tworzyć i bardziej wymagające rzeczy.

Co jest praktycznie w każdym domu, ano zegar ścienny. Można go zrobić bardzo łatwo samodzielnie, dzięki czemu będzie on niepowtarzalny. Mechanizm zegarowy kosztuje kilka złotych i możesz go kupić przez internet, a to jak będzie wyglądała tarcza zależy już tylko od ciebie. Możesz tutaj wykorzystać plaster drewna, wystarczy go wyszlifować papierem ściernym do gładkości i w nim wywiercić otwór na mechanizm zegara i zamocować zawieszkę. Jeśli chcesz mieć dodatkowo elementy godzinowe to możesz w odpowiednich miejscach drewno ponacinać lub namalować farbą np. kropki czy kreski.

Stare butelki mogą posłużyć za stylowy wazonik. Idealne będą te przejrzyste, wystarczy je wymyć i usunąć z nich naklejkę. Na szyjce można przewiązać kolorową wstążkę, do butelki wkładamy pojedynczy kwiat i już mamy piękną dekorację. Inną propozycją jest oklejenie butelki kawałkiem materiału, który ma ciekawy wzór. Do oklejania możesz posłużyć się klejem do tkanin lub zwykłym vikolem. Butelkę smarujemy w całości klejem, a następnie przykładamy do butelki materiał, ładnie podklejamy w miejscu łączenia i przy szyjce. To tyle wazonik gotowy.

Z kolei ze słoika możesz zrobić świetny i modny lampion. Słoiki myjemy i usuwamy nalepki. Możesz je okleić kawałkiem koronki, jeśli preferujesz styl romantyczny, oklejone sznurkiem i muszelkami wprowadzą wakacyjny klimat do domu. Możesz też zostawić je nie oklejone. A do środka wsypać piasek (idealny letni styl) albo mąkę (świetnie wygląda zimą), dobrze też wygląda żwirek. Na to układamy świeczkę typu tea light i gotowe.

Z kawałka deseczki możesz zrobić dekoracyjną tabliczkę z napisem. Deseczkę wystarczy wyszlifować, a farbą do drewna namalujesz napis. Na końcu przyczepisz zestaw do wieszania i sznurek lub wstążkę. Tabliczkę możesz powiesić w dowolnym miejscu.

Wianek na drzwi także zrobisz sama. Potrzebne Ci będą stare gazety, taśma klejąca i dzianina np. ze starych t-shirtów, najlepiej kolorowa. Ważne aby był to materiał, który się nie strzępi po pocięciu go. Koszulki tniesz na paski o szerokości 3-4 cm i długości ok 15 – 20 cm. Gazetę najlepiej taką codzienną bo ma lepszy papier do gniecenia, miętosisz i z poszczególnych stron formujesz koło. Musi być dość grube. To będzie podstawa do Twojego wianka. Potem całość oklejasz taśmą klejącą. Do tak przygotowanej podstawy przywiązujesz paski materiału, ciasno jeden obok drugiego. Gdy całe kółko masz obwiązane to mocujesz wiązanie na którym powiesisz wianek.

Niepowtarzalny obraz, tutaj wystarczy rama ze starego obrazu i kawałek materiału nieco większy niż rama. Materiał musi mieć interesujący wzór, który będzie pasował do pomieszczenia, w którym obraz ma zawisnąć. Materiał przyczepiamy takerem do wewnętrznej części ramy, musimy go przy tym mocno naciągnąć. Zdziwisz się jakie wrażenie sprawia taki obraz na ścianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here