Deska SUP

SUP czyli Stand Up Paddle to stosunkowo nowy sport, który jednak z roku na rok zyskuje co raz większą popularność na całym świecie. Deska do pływania z wiosłem stała się na przestrzeni ostatnich lat obowiązkowym elementem wielu osób wypoczywających nad morzem czy jeziorem. Czemu SUP zawdzięcza swoją popularność i dlaczego warto bliżej zainteresować się akurat tą aktywnością fizyczną? Poniżej przedstawimy 6 powodów, które na pewno spowodują, że i Ty będziesz chciał spróbować swoich sił.

  1. Deska SUP – świetny trening całego ciała

Czy jest coś lepszego niż trening na świeżym powietrzu? W obecnych czasach nie mamy co prawda innej możliwości, ale gwarantujemy, że paddle boarding pokaże Ci takie możliwości, jakich nie da żaden trening, niezależnie od tego czy chcesz budować mięśnie czy spalać kalorie.

Pływając na SUPie, musisz wiosłować, a jednocześnie cały czas balansować swoim ciałem w taki sposób, żeby nie wylądować w wodzie. Dzięki temu, oprócz świetnego treningu siłowego, uczysz się także koordynacji i wyczucia swojego ciała. Warto podkreślić, że pływając na stojąco z wiosłem, spalasz średnio 400-500 kcal na godzinę (!).

Paddle board jest także często używany przez surferów, windsurferów czy kitesurferów jako trening podczas gdy warunki na wodzie są mniej korzystne. W przypadku SUP, użycie wiosła pozwala na pływanie tak właściwie w każdych warunkach.

  1. Paddle Boarding – sport dostępny dla każdego

Niezależnie od tego czy jesteś fanem spokojnego wypoczynku, czy może najwięcej frajdy czerpiesz kiedy adrenalina buzuje Ci w żyłach – pływanie na desce SUP jest dla Ciebie. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z deską SUP i nie wiesz czego możesz się spodziewać – w pierwszej kolejności wybierz się nad jezioro i sprawdź jak zachowuje się deska. Jeżeli taka forma wypoczynku będzie właśnie tym czego oczekujesz – dobierz odpowiedni sprzęt i pływają z osobą towarzyszącą – żoną, dziewczyną, dzieckiem albo psem. W przypadku zabawy rodzinnej, konieczne jest dobranie sprzętu o odpowiedniej wielkości np Aqua Marina Monster Jeżeli jesteś zaprawionym w bojach zawodowcem, który spędził na wodzie setki godzin trenując np. windsurfing lub kitesurfing – zabierz deskę nad morze i sprawdź co potrafisz z nią zrobić pływając na dużych falach. Długo nieschodzący uśmiech na twarzy gwarantowany. 

W przypadku Stand Up Paddle, najlepsze jest to, że sport ten jest bardzo uniwersalny i daje nieograniczone możliwości. W zależności od preferencji użytkownika, pływanie na desce SUP może być formą wypoczynku i relaksowania się, a z drugiej strony, przy odpowiednich warunkach, może stać się sportem wyczynowym, który musi być uprawiany z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

  1. SUP – deska z wiosłem, którą możesz zabrać wszędzie

Weekendowy wypad z rodziną za miasto? Wakacje nad morzem? Egzotyczny wyjazd nad ocean? Niezależnie od tego gdzie planujesz swój następny odpoczynek, pamiętaj, że deska do pływania z wiosłem może Ci towarzyszyć wszędzie. Dmuchana deska SUP spakowana w dedykowany plecak może być bez problemu zabrana nawet na pokład samolotu, a co za tym idzie, planując wakacje za granicą, nie musisz obawiać się o to, że nie będziesz mógł korzystać z uroków tego sportu. Jeżeli jesteś właśnie na etapie planowania swojego kolejnego wyjazdu, pomyśl zawczasu gdzie będziesz mógł popływać. Szkoda byłoby zmarnować szansę na poznanie nowego miejsca i odkrycia SUP w innych warunkach. Dmuchana deska do pływania ma tę przewagę nad twardym odpowiednikiem, że może być bez problemu przetransportowana tak właściwie w każde miejsce.

  1. SUP to sport, który można uprawiać cały rok

Zapewne gdy myślisz o pływaniu na stojąco na desce z wiosłem, w Twojej pojawia się od razu obraz na którym widzisz plażę, piasek, ciepłe morze i słońce, które opala Twoje ciało. Wypoczywanie w takich warunkach to na pewno gwarancja relaksu, ale są też tacy, którzy preferują uprawianie tego sportu w zimniejszych warunkach. Niektórzy śmiałkowie robią to nawet przy minusowych temperaturach. Jeżeli Ty też zaliczasz się do fanów mocnych wrażeń, pamiętaj żeby przygotować sobie odpowiedni ekwipunek.

  1. Stand Up Paddle jest dla Ciebie! 

Nie masz kondycji? Nie specjalnie przepadasz za uprawianiem sportów? Uważasz, że się nie nadajesz? Nic bardziej mylnego! W SUP najlepsze jest to, że jest to sport dla każdego. Dla Ciebie też. SUP oferuje tak wiele różnych możliwości, że na pewno znajdziesz coś interesującego dla siebie. Dla wszystkich fanów fitnessu i yogi, proponujemy zajęcia sportowe na deskach SUP, które stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Dla zapalonych miłośników moczenia kija w wodzie, ciekawą alternatywą będzie Fishing SUP – deska dedykowana dla wędkarzy. Jeśli zastanawiasz się nad deska sup jaką wybrać, najlepiej przeczytaj fachowy poradnik lub poproś o pomoc u sprzedawcy. Niezależnie od tego czego wymagasz i czego oczekujesz, gwarantujemy, że pokochasz ten sport od pierwszego machnięcia wiosłem.

  1. Praktyczność przede wszystkim

Ostatnie 5 punktów skupiły się na tym dlaczego warto spróbować swoich sił pływając na stojąco na desce z wiosłem, a teraz weźmiemy pod uwagę inny aspekt. Dmuchana deska do pływania jest bardzo praktyczna. Dzięki temu, że nie zajmuje dużo miejsca, można ją przechowywać bez zabierania dużej ilości miejsca. Dodatkowo, łatwo ją przetransportować – większość desek SUP posiada w zestawie dedykowany plecak, dzięki któremu można w prosty i szybki sposób przenieść ją w miejsce docelowe. Pomimo wielu możliwości i zalet, ten sport wcale nie jest drogi. Wysokiej jakości dmuchana deska do pływania z wiosłem to koszt około 2 tysięcy złotych. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę inne formy aktywności sportowej.

Podsumowując, SUP czyli Stand Up Paddle to sport, który może być uprawiany przez każdego – niezależnie od wieku, umiejętności, kondycji czy oczekiwań. Wachlarz możliwości jakie oferuje deska SUP jest na tyle szeroki, że każdy odnajdzie sposób żeby korzystać z niej w taki sposób, który będzie dawał maksimum frajdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here