Dieta 1000 kalorii od wielu lat uważana jest za jedną z najlepszych diet świata. I słusznie, bo przynosi świetne efekty. Jedyną wadą tej diety jest konieczność liczenia kalorii i ułożenia jadłospisu.
Dieta 1000 kalorii – jak ułożyć jadłospis?
Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Pierwszym krokiem, który należy podjąć, jeśli chcemy odchudzać się zdrowo, jest skorzystanie z kalkulatora wartości odżywczych, aby sprawdzić ile białka, węglowodanów i tłuszczów powinniśmy spożywać. Tego typu kalkulatory bez problemu można znaleźć w internecie.
Będąc na diecie 1000 kalorii powinniśmy spożywać pięć niewielkich, ale dobrze zbilansowanych posiłków dziennie. Dzięki temu pozbędziemy się uczucia głodu, z którym kojarzy nam się dieta. Co tak właściwie można jeść na tej diecie? Wszystko! I to jest piękne. Oczywiście nie polecamy spożywania 1000 kalorii w postaci pięciu batoników co trzy godziny – w ten sposób zafundujesz sobie ciągłe wahania poziomu cukru we krwi i dalej będziesz głodna.
Jak ułożyć dobry jadłospis? Zakładając, że do „wykorzystania” masz 1000 kalorii, które powinny być rozłożone na 5 posiłków, można byłoby na każdy z nich przeznaczyć 200 kalorii. Nie jest to właściwe podejście. Dietetycy zalecają, aby wartości kaloryczne poszczególnych posiłków były zróżnicowane. Na śniadanie powinnaś przeznaczyć około 250 kalorii – tyle ile zwiera kromka chleba razowego z jajecznicą z dwóch jaj oraz pomidorem. Wcale nie brzmi jak głodówka prawda?
Drugie śniadanie nie musi być bardzo obfite – wystarczy na nie przeznaczyć około stu kalorii – tu polecamy owoce: banany, jabłka czy gruszki. Na obiad powinnaś przeznaczyć około 350 kalorii – wbrew pozorom to wcale nie jest mało. Szybki obiad w postaci piersi z kurczaka z kaszą oraz warzywami na pewno zabije uczucie głodu. Podwieczorek powinien być mniej kaloryczny – również około 100 kalorii. Na kolację powinnaś zjeść około 200 kalorii. Stosując ten prosty schemat można ułożyć dostosowany do własnych potrzeb jadłospis, składający się z produktów, które lubisz i znasz.

http://www.bibise.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here