dieta zupowa
fot. pexels.com

Szukając sposobu na sprawdzoną dietę oraz pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej często sięgamy po różne rozwiązania, które nie przynoszą nam upragnionych efektów, a sama dieta staje się męką. Jednym ze skutecznych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest dieta zupowa. Sprawdź, o co w niej chodzi!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-zupowa-schudnij-nawet-5-kg-w-tydzien-zasady-efekty-i-jadlospis/

Na czym polega dieta zupowa?

Dieta zupowa do specjalnie opracowana dieta, która pozwala zgubić nawet 5 kg miesięcznie! I to bez efektu jojo. Polega ona na codziennym jedzeniu zup dietetycznych, które spożywa się kilka razy dziennie.

Dieta ta opiera się na oczyszczeniu organizmu oraz przyspieszeniu metabolizmu. Skutkiem ubocznym tych działań jest utrata zbędnych kilogramów. Zupy opracowane są tak, aby były lekkostrawne, a także zawierają wiele składników odżywczych, które nawadniają organizm. Podczas tej diety właściwie nie liczy się kalorii, ale najważniejszym jest, aby zjadać ją powoli i do syta. Będąc na diecie zupowej można jeść nawet 7 posiłków dziennie.

Jak wygląda dieta?

Przygotowane zupy dietetyczne powinny być różnorodne. Do południa spożywa się te o większej kaloryczności, a w drugiej połowie dnia te niskokaloryczne. Na diecie zupowej jest również wskazana aktywność fizyczna. Utrata wagi podczas stosowania tej diety nie powinna przekraczać 2 kg tygodniowo. Długość diety dobiera się indywidualnie, ale maksymalnie powinna trwać do 6 miesięcy.

Zupy dietetyczne mogą zawierać warzywa, a także makarony, mięso, ryby, nasiona czy płatki zbożowe. Można również do nich dodawać śmietanę albo jogurt, lecz nie wolno ich zagęszczać mąką. Nie wolno również dodawać gotowych mieszanek przypraw, ani też kostek rosołowych czy też smażonych i wędzonych mięs. Wszystkie składniki do przygotowania zupy powinny być surowe! Odpowiednio ugotowana zupa posiada połowę płynu, a połowę stałych produktów.

Odpowiednio przygotowana dieta zupowa poprawi nasze samopoczucie, polepszy metabolizm, a także sprawi, że nie będziemy odczuwać na niej głodu, a najlepszym jej efektem jest zgubienie zbędnych kilogramów!

Przeczytaj też: http://www.snikersik.pl/ananas-to-samo-zdrowie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here