Zakupy są proste. Wystarczy przecież ubrać się, pójść do ulubionego sklepu w galerii handlowej i tam wybrać coś, co nam się najbardziej podoba. A skoro tak jest, to czemu tak wiele ludzi decyduje się na korzystanie z chińskich platform sprzedażowych, jak choćby Aliexpress? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Gdy liczy się wybór

Największą korzyścią z wybrania się na zakupy do Chin jest olbrzymi wybór. Liczba chińskich producentów robi wrażenie, podobnie jak różnorodność towarów przez nich oferowanych. Jeśli zatem chcemy znacząco zmniejszyć szansę na spotkanie koleżanki w tej samej sukience, którą wybrałyśmy my, to kupno jej daleko od domu może być świetnym pomysłem. Tym bardziej, że możemy dokonać zakupu bez konieczności wyjazdu nie tylko do Chin, ani nawet do lokalnego centrum handlowego.

Nie ma też potrzeby uczyć się języka chińskiego – podstawą na Aliexpress jest (czasem trochę łamany) angielski, który w dodatku może być automatycznie tłumaczony na polski. Jeśli zatem nie wiemy jak kupować na Aliexpress i obawiamy się, że moglibyśmy sobie z tym nie poradzić – możemy przestać się bać. Tak naprawdę, procedura zakupu nie różni się zbytnio od tej, z której korzystamy kupując na polskich platformach aukcyjnych lub w sklepach internetowych.

Również z płatnością nie ma żadnego problemu – możemy skorzystać z oferty polskich pośredników płatności i zapłacić za zakup kartą kredytową albo zwykłym przelewem z polskiego banku.

Cena robi wrażenie

Popularność zakupów na chińskich portalach wzięła się jednak głównie ze względu na cenę. Rzeczywiście, może ona być wielokrotnie niższa iż w przypadku kupna towaru bezpośrednio w Polsce. Moglibyśmy się obawiać wysokich kosztów przesyłki – odległość z Chin jest jednak zdecydowanie większa niż odległość od sklepu w naszym mieście lub chociaż w naszym kraju. Tu również będziemy zaskoczeni – i to bardzo pozytywnie. Kwestia jak to możliwe wymagałaby dłuższego tłumaczenia, natomiast dla nas istotne jest jedno. W przypadku większości towarów możliwe jest uzyskanie przesyłki za darmo albo chociaż za bardzo symboliczną cenę.

Czy zatem zakupy w Chinach nie mają wad? Owszem, czasem może nam przeszkadzać czas przesyłki (choć jeśli nam się spieszy, to możemy znacznie go skrócić – wybierając przesyłkę kurierem), jednak prawie każdy, kto zaczął korzystać z takiej formy zakupów, będzie ją rekomendował innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here