balsam
fot. pexels.com

Jeśli w Twoim balsamie nie ma odpowiednich składników, to równie dobrze możesz w ogóle się nim nie balsamować. Prawda jest taka, że wiele balsamów czy mleczek do ciała ma bardzo zły skład, który wcale nie wpływa na pielęgnację skóry. Dowiedz się zatem, jakich składników szukać w dobrym balsamie i wybieraj ten produkt świadomie.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/mleczko-maslo-czy-balsam-do-ciala-na-wiosenny-czas-odnowy/

Podstawowa zasada doboru balsamu

Dobry balsam do ciała powinien zawierać wysokiej jakości składniki. O tych dowiedz się z dalszej części artykułu, ale pamiętaj, że sama obecność takich składników nie wystarczy. Skład produktu i wymienione w nim składniki i substancje czyta się tak, że im dany składnik jest dalej w składzie, tym oznacza to, że jest go mniej w kosmetyku. Możesz więc zobaczyć w składzie wysokiej jakości substancje, ale będą one na samym końcu. Wówczas możesz mieć praktycznie pewność, że balsam jest podróbką i chwytem marketingowym. ,,Praktycznie’’ ponieważ jeśli kupujesz balsam naturalny, który ma w składzie 5 składników i na ostatnich miejscach są składniki aktywne, których warto szukać, wtedy należy przymknąć oko i możesz mieć pewność, że balsam jest dobry.

Składniki, których warto szukać

Dobroczynną rolę w balsamach odgrywają głównie masła i oleje. To one powinny być jak najbliżej początku składu, a w zasadzie stanowić jego początek. Dzięki temu możesz mieć pewność, że produkt został stworzony w oparciu o te aktywne składniki i stanowią one jego bazę. Oleje i masła nawilżają, wygładzają i odżywiają skórę. To im jednym słowem zawdzięcza się dobroczynne działanie produktu.

  • Przykłady olejów – arganowy, makadamia, z pestek np. malin lub winogron, migdałowy. W nazwie mają ,,oil’’.
  • Przykłady maseł – masło shea, kokosowe, kakaowe. W nazwie mają ,,butter’’.

Wśród innych składników, których warto szukać w składzie są witaminy, ekstrakty owocowo-witaminowe, D-Panthenol. W składzie możesz spotkać często jeszcze jedną grupę produktów, te których należy unikać. To głównie SLS i SLES, PPG i PEG, a także konserwanty, parabeny.

Przeczytaj też: http://dominikum.pl/jak-znalezc-dobrego-fotografa-do-sesji-biznesowej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here