Drukarenka
źródło: trodat.de

Drukarenka to specyficzny rodzaj pieczątki, który daje możliwość modyfikowania wzorów odbić według aktualnych potrzeb. Zapewnia swobodę dopasowania treści do konkretnej sytuacji. Zestawy dostępne na rynku składają się zwykle z kompletów czcionek, pęsety i płytki, na której układa się własną treść. Jednak to nie wszystko, co warto wiedzieć o drukarenkach. Sprawdź, do czego służą, jak działają i jak z nich korzystać.

Na początek! Na rynku dostępne są produkty różnych producentów. Do najpopularniejszych i najsolidniejszych należą drukarenka Trodat i drukarenka Colop. To właśnie na ich przykładach opiszemy sposób działania i zastosowanie tych nietuzinkowych pieczątek.

Jak działają drukarenki? Pieczątki do samodzielnego układania tekstu

Drukarenka to pieczątka z wymiennymi literami. W przeciwieństwie do standardowych stempli nie zamawiasz pieczątki z gotowym wzorem. W zamian otrzymujesz zestaw do samodzielnego układania tekstu, który składa się z następujących elementów:

 • Pieczątka z automatem samotuszującym, wyposażona w poduszkę nasączoną tuszem i płytkę, na której układasz litery.
 • Komplet czcionek, w skład którego wchodzą litery (także polskie znaki), cyfry i znaki specjalne.
 • Pęseta do samodzielnego układania tekstu.
 • Tuszownica nasączona tuszem do stemplowania tkanin.

Wskazówka! To, jakie elementy znajdują się w zestawie, zależy od producenta danej drukarenki. Tuszownice z tuszem do tkanin znajdziesz w drukarenkach Colop Printer i Trodat Nie-Zgub-Mi-Się.

Jak ułożyć treść w drukarence?

Ułożenie treści w drukarence Trodat i Colop jest bardzo proste i intuicyjne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by układać czcionkę w odbiciu lustrzanym względem projektu. Dzięki temu wzór odbity na papierze czy tkaninie będzie miał poprawną treść.

Ułożenie treści w drukarence krok po kroku:

 • Naciśnij drukarenkę i przy pomocy bocznych przycisków zablokuj automat, gdy płytka z tekstem będzie obrócona w Twoją stronę. To na niej będziesz układać treść.
 • Weź pęsetę i ułóż litery, wprowadzając je w szczeliny płytki stemplującej.
 • Odblokuj automat przy pomocy bocznych przycisków.

To wszystko – drukarenka jest gotowa do pracy.

Jak wykorzystać drukarenkę i jakie ma zalety?

Colop Printer IQ przeznaczona jest do wykonywania stempli na tkaninach. Dzięki temu możesz znakować zarówno swoje ubrania, jak i odzież dziecięcą, torby materiałowe, worki, plecaki czy inne produkty wykonane z tkanin. Zastosowanie zestawu Colop IQ Printer jest niezwykle szerokie. Oto kilka przykładów wykorzystania stempla:

 • Do znakowania ubrań dzieci – aby mogły w łatwy sposób rozpoznać swoje koszulki, bluzy, spodnie czy spódniczki.
 • Do stemplowania ubrań i akcesoriów wykorzystywanych w przedszkolu, szkole czy podczas wyjazdów (np. znakowanie worków na buty). Wzory pieczątek mogą być przeróżne – od wybranych symboli, po dane dziecka, takie jak imię, nazwisko, adres czy nr telefonu
 • Do oznaczania wypożyczanej odzieży
 • Do ozdabiania dowolnej odzieży lub akcesoriów wykonanych z tkanin

Pieczątkę Colop IQ Printer wykorzystuje się najczęściej w przedszkolach, szkołach, szatniach, podczas wycieczek szkolnych, kolonii, wyjazdów zimowych, przyjęć urodzinowych czy w wypożyczalniach.

Drukarenka Trodat Nie-zgub Mi-się umożliwia błyskawiczne znakowanie wszystkich przedmiotów, chroniąc je tym samym przed zgubieniem lub przypadkową zamianą. Przebadany dermatologicznie, trwały tusz zostawia wyraźne i trwałe odbicia, odporne na pranie i zmywanie w zmywarce, zarówno bezpośrednio na ubraniach, etykietach do naprasowywania i trwałych naklejkach.

To produkty doskonałe dla wszystkich, którzy często muszą zmieniać treść pieczątek. Dzięki możliwości dostosowywania treści do potrzeb możesz modyfikować np. adres, datę, miejsce prowadzenia warsztatów i szkoleń, miejsce spotkań czy prezentacji, a także imiona i nazwiska dzieci czy pracowników firmy. Możliwości zastosowania drukarenek Colop i Trodat są niemal nieograniczone. Jedna drukarenka może zastąpić wiele pieczątek, co znacznie ogranicza koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here