E-papieros dla początkujących, czyli co musisz wiedzieć

Niewiele osób wie, że e-papieros pojawił po raz pierwszy na rynku w latach 60. ubiegłego wieku. To jeszcze jednak nie był “ten” moment na tego rodzaju odkrycia i e-papieros, jakiego znamy dziś, szerzej rozpowszechnił się dopiero na początku tego wieku.  Co musisz wiedzieć, chcąc zacząć korzystać z tego narzędzia?

Rodzaje e-papierosów 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów e-papierosów, które różnią się nie tylko kształtem, ale i rodzajem zastosowanych w nich podzespołów. Każdy e-papieros składa się z baterii, pojemniczka z liquidem oraz atomizera. 

Zasilanie e-papierosów może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy sposób to akumulatory wielokrotnego użytku, które są wmontowane w papierosa na stałe i raczej nie poleca się majstrowania przy nich celem odkrycia tajemnicy, jaką kryją w środku. Dla tych, którzy koniecznie chcą jednak wymieniać w swoich e-papierosach baterie lub nie mają stałego dostępu do ładowania za pośrednictwem USB, są specjalne baterie. To rozwiązanie sprawia, że omija nas proces ładowania, a e-papieros może być zawsze gotowy do użycia. 

Atomizer i jego funkcja 

Kluczowym elementem e-papierosa jest atomizer, czyli miejsce, gdzie płyn jest podgrzewany. Za sprawą tego zabiegu płyn zamienia się w coś na kształt dymu, bo faktycznie to, co wydobywa się z e-papierosa, jest aerozolem, a nie dymem jako ubocznym elementem spalania. 

Atomizery w e-papierosach trzeba czyścić i to niezależnie od tego, jakich liquidów używamy i czy dodajemy do e-papierosa olejki CBD. Z czyszczeniem atomizera jest trochę jak z silnikiem w samochodzie. Jeśli nas stać na samochód, pewnie na wymianę silnika też znajdą się pieniądze. Tylko po co, skoro czyszczenie atomizerów w e-papierosach przedłuższa po prostu ich żywotność. Ponadto czyszczenie sprawia, że liquid, jaki stosujemy, jest samą esencją, pozbawioną brudów po poprzednim smaku. Atomizer wymaga naturalnie wymiany co jakiś czas. Jak często go wymieniać, będziemy wiedzieli, oglądając jego stan w trakcie czyszczenia.

Ważne są wskazówki, jakie na opakowaniu daje nam producent. Niektóre atomizery w ogóle nie będą nadawać się do czyszczenia, inne po czyszczeniu zyskują cechy, które umożliwiają ich eksploatację przez kolejne tygodnie. Tak czy inaczej, zawsze warto zainwestować w atomizery dobrej jakości, które jeśli będą utrzymane w czystości, posłużą nam na dłużej. 

Jak wybrać dobry liquid?

Elementem, który zawierają wszystkie e-papierosy, jest liquid, czyli płyn, który jest podgrzewany przez grzałkę zasilaną baterią/akumulatorem. Kiedy liquid się odpowiednio podgrzeje, trafia do komory, która zakończona jest ustnikiem. 

Liquidy mogą być owocowe, miętowe i tytoniowe – zależy, co kto lubi. Liquidy tytoniowe smakować mogą bardzo podobnie do zwykłego papierosa,  miętowe dają poczucie świeżości w ustach, natomiast te o owocowe mają oczywiście smak i zapach zależny od konkretnego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here