Eleganckie damskie zegarki na rękę – poradnik zakupowy

0
1384

Zegarki na rękę nosimy w różnych okolicznościach, które można by podzielić na dwie ogólne grupy. Przede wszystkim – zegarki ubieramy wtedy, gdy mają nam dodać szyku, wpasować się w nasz ubiór lub stanowić jego estetyczne dopełnienie. Wówczas, najchętniej sięgamy po zegarki eleganckie, wśród których znajdziemy wiele różnorodnych modeli, mogących zadowolić gusta każdej kobiety. Po drugie, po zegarki sięgamy wtedy, gdy stanowić mają dla nas praktyczną pomoc – podczas podróży, w czasie treningu, podczas wypraw na łono natury lub innych okazji wymagających aktywności fizycznej. Wówczas, sięgamy po zegarki wyposażone w dodatkowe funkcje. Poniżej zajmiemy się pierwszą grupą zegarków – podpowiadając jak wybrać ten, który będzie idealnie pasował do naszego stroju i dodawał nam elegancji.

Najważniejsze kryteria podczas wyboru

Nawet w przypadku zakupu zegarka eleganckiego, musimy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na mechanizm jego działania. Do wyboru mamy kilka rodzajów. Przede wszystkim – znajdziemy zegarki wyposażone w mechanizm kwarcowy – czyli zasilane za pomocą niewielkiej baterii. Drugim często stosowanym rodzajem jest napęd „mechaniczny” – polegający na przetwarzaniu i wykorzystywaniu siły kinetycznej. W przypadku pierwszego rodzaju napędy – po kilku latach użytkowania zegarka konieczna może okazać się wymiana jego baterii.

Drugim istotnym kryterium jest materiał, z którego zegarek został wykonany. Tych mamy do wyboru wiele. Oprócz materiałów sztucznych, znajdziemy także szkło (w tym przede wszystkim szkło mineralne lub szafirowe), metal oraz inne. Szkło mineralne jest wykorzystywane najczęściej – jest to wytrzymały materiał, jednak podatny na zarysowania. Tym ostatnim nie poddaje się natomiast szkło szafirowe, odporne nawet na najbardziej intensywne oddziaływania fizyczne.

Rodzaj zastosowanego paska to kolejne ważne kryterium w wyborze zegarka na rękę. Ma on olbrzymi wpływ na wygląd całego urządzenia. Wśród najchętniej wybieranych znajdują się paski wykonane ze skóry lub materiałów ją imitujących. Warto jednak podkreślić, że pasek można wymieniać i dopasowywać do koperty zegarka z dużą dozą swobody.

Oprócz paska, stosowana jest także bransoleta. Najczęściej, jest wykonana z metalu lub innych tworzyw wytrzymałych. Bransoleta potrafi być w wielu sytuacjach bardziej elegancka niż pasek skórzany, szczególnie, gdy mowa o delikatnie wykończonych zegarkach, wyposażonych w filigranowe ozdoby. Wybór pomiędzy paskiem a bransoletą jest jednak kwestią zupełnie indywidualną. W obu przypadkach, polecamy szczególnie zegarki Thom Olson damskie, dedykowane dla kobiet poszukujących eleganckich urządzeń na każdą okazję.

Pozostałe istotne kryteria wyboru

W wyborze zegarka możemy również zdać się na inne, bardziej praktyczne kryteria. Do takich należy chociażby wodoodporność – chroniąca nasz zegarek przed zachlapaniem lub zmoczeniem w czasie deszczu.

Innym ważnym kryterium są wymiary zegarka i kształt jego koperty. Do wyboru mamy najróżniejsze warianty geometryczne – zegarki okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne, o różnych, mniejszych lub większych rozmiarach. Zazwyczaj, zegarki eleganckie są nieduże, gdyż powinny bez problemu mieścić się pod koszula lub w rękawie marynarki. Jego grubość nie powinna wówczas przekraczać 5 milimetrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here