Farbowanie i wypadanie włosów

Farbowanie włosów to jeden z najpowszechniejszych zabiegów fryzjerskich. Obecnie modnych jest bardzo wiele różnych rodzajów koloryzacji, od zwykłego farbowania na jeden kolor, przez pasemka, aż po ombre i sombre. Koloryzacja nie jest zabiegiem niszczącym włosy, jednak ma na nie negatywny wpływ, zwłaszcza, jeśli farbowane włosy są już cienkie i zniszczone. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ może się to przyczynić do wypadania włosów.

Negatywne skutki farbowania włosów

Podczas koloryzacji struktura włosów nie zostaje naruszona, jednak są one po zabiegu nieco osłabione. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, która wzmocni włosy i je nawilży, dzięki czemu ich kondycja wróci do normy. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy na włosach wykonywany jest zabieg dekoloryzacji. Rozjaśnianie włosów oraz nakładanie na nie warstwy farby, lub nawet kilku, może je zdecydowanie osłabić. Bez odpowiedniej pielęgnacji, tak osłabione włosy mogą się łamać, rozdwajać, a nawet wypadać. Warto więc zacząć stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów, takie jak szampon i odżywka oraz raz w tygodniu nakładać na włosy maskę.

Jak zapobiec skutkom farbowania?

Przede wszystkim należy zadbać o włosy przed zabiegiem koloryzacji. Jeśli włosy będą silne i zdrowe, jest małe prawdopodobieństwo, że po farbowaniu zaczną się łamać lub wypadać. Jeśli włosy są w dobrej kondycji, zdecydujmy się na profesjonalny salon fryzjerski, który w ofercie ma własne farby. Farby fryzjerskie mają zdecydowanie lepszy skład od tych drogeryjnych i są bogatsze w naturalne składniki pielęgnujące włosy. Kolejną, choć wydawać by się mogło oczywistą rzeczą jest wybranie fachowca. Fryzjer z doświadczeniem to gwarancja, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo, a nasze włosy nie będą narażone na „spalenie” farbą.

Wypadania włosów po farbowaniu można uniknąć, zwłaszcza że sam zabieg koloryzacji nie jest tk naprawdę niebezpieczny. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, aby nasze włosy miały piękny kolor, były błyszczące, gładkie i miały zdrowy wygląd.

http://www.stylizara.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here