Farby do włosów – najlepsze rozwiązania dla twojej fryzury

Farbowanie włosów przy użyciu specjalistycznych farb to najczęściej stosowana metoda zmiany ich koloru. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku. Do farbowania stosuje się preparaty, w których składzie znajdziemy substancje pochodzenia naturalnego oraz barwniki syntetyczne. Farby do włosów są także powszechnie stosowane w salonach fryzjerskich; wiele osób uważa je za najlepszą i najskuteczniejszą formę zmiany ubarwienia włosów.

Włosy farbujemy z różnych powodów, najczęściej – czysto estetycznych. Kolor włosów jest elementem naszego wyglądu, który możemy zmieniać w zależności od naszego nastroju i przypływu inspiracji. W takich sytuacjach, często farbuje się włosy na kolor zupełnie inny niż nasz naturalny. Oprócz tego, włosy farbujemy w celu ukrycia oznak starzenia – takich jak pojawiające się pasemka siwizny. Wówczas, korzystamy z farb odpowiadających naszemu naturalnemu kolorowi włosów lub bardzo do niego zbliżonych.

Rodzaje farb do włosów

Farby do włosów można podzielić na dwa główne rodzaje, pod względem obecnych w ich składzie substancji. W przypadku farb roślinnych, obecne w nich pigmenty pozyskane zostały z różnych części roślin – przede wszystkim liści, korzeni, łodyg lub kory. Do najczęściej wykorzystywanych należą henna (pochodząca z liści lawsonia inermis), reng (zwany również basmem lub indygo) wyciąg z kory dębu, rumianku, liści orzecha włoskiego, galasówki, łupin cebuli lub buraka. Farby roślinne są dziś rzadziej stosowane ze względu na ich mniejszą skuteczność w zmianie koloru włosów. Pozwalają one na zmianę ubarwienia jedynie o dwa tony. Ponadto, obecne w nich pigmenty wykazują wyraźną tendencję do nierównomiernego osadzania się na powierzchni włosów.

Drugą grupę farb do włosów tworzą farby syntetyczne, zwane również oksydacyjnymi. W ich składzie znajdziemy substancje bezbarwne, które w wyniku zmieszania z utleniaczem (którym najczęściej jest woda utleniona) wchodzą w reakcję chemiczną, wytwarzając określoną barwę. W wyniku nałożenia farby syntetycznej na włosy dochodzi do zwiększenia ich poziomu pH, w wyniku czego kreatyna – substancja budująca tkanki naszych włosów – pęcznieje, umożliwiając cząsteczkom barwnika przenikanie. Standardowa farba syntetyczna obejmuje więc dwa składniki – pigment (wraz z substancją alkalizującą) oraz środek utleniający. Bezpośrednio przed nałożeniem miesza się oba składniki, a uzyskaną farbę aplikuje na włosy.

Ponadto, farby do włosów można podzielić według czasu ich utrzymywania się na powierzchni włosów. Pod tym względem rozróżniamy farby trwałe, półtrwałe i tymczasowe. Pierwsze z nich powodują w zasadzie trwałą zmianę koloru włosów, często niemożliwą do odwrócenia. Farby półtrwałe utrzymują się na powierzchni włosów nawet po ich kilkunastokrotnym wymyciu. Zaletą tego typu farb jest fakt, że zdecydowanie mniej uszkadzają strukturę włosa niż farby trwałe. Farby tymczasowe schodzą natomiast już po pierwszym umyciu.

Gdzie kupić farby do włosów?

Dokonując zakupu farby do włosów, warto sięgnąć po produkty markowe, w których składzie znajduje się minimalna ilość substancji obciążających nasze włosy. Osobom poszukującym sprawdzonych i bezpiecznych farb do włosów, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Profryzjer.pl

W jego asortymencie znajdują się profesjonalne farby do włosów, przeznaczone zarówno do korzystania w domu, jak i w zakładach fryzjerskich. Skład sprzedawanych farb został wzbogacony o substancje wzmacniające, minimalizujące negatywne skutki farbowania. Na ofertę dostępnych produktów składają się przede wszystkim farby marki Allwaves, Vitalitys oraz Pura, a pełny asortyment obejmuje przeszło 500 różnych produktów. Sprawdź pod adresem: profryzjer.pl/fryzjerstwo-koloryzacja-farby-do-wlosow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here