Fluoryzacja zębów pomaga je wzmocnić i zapobiec próchnicy

W szkołach u dzieci w wieku 7-9 lat przeprowadzany jest często zabieg fluoryzacji. Jednak to, co kojarzy się większości dorosłych i dzieciom z nieprzyjemnym zabiegiem, z przezroczystym płynem na szczoteczce o niezwykle ostrym zapachu i smaku, okazuje się być zbawienne dla szkliwa i zdrowia zębów. Gdynia dentysta przeprowadza takie zabiegi we własnym gabinecie i zaleca je raz na pół roku nie tylko dzieciom ale również dorosłym. Dentysta przypomina również, że tego typu zabiegi mogą być wykonywane pod ścisłą kontrolą stomatologa, gdyż nie można przekraczać pewnych dawek fluoru.

Dentysta Gdynia – dla kogo zabieg fluoryzacji jest potrzebny?

Wszystkie osoby, które miały problem z próchnicą, z którym się uporały, dla wzmocnienia szkliwa powinny stosować lakierowanie fluorem. Podobnie osoby, które mają tendencję do nadwrażliwości powinny pomyśleć o tym zabiegu, który wzmocni szkliwo oraz zawartość w nim związków wapnia. Dzięki temu szkliwo staje się mocniejsze, a zęby jeszcze lepiej chronione przed szkodliwym działaniem kwasów.

Gabinet dentysty w Gdyni – zadbaj o swoje zęby zanim pojawi się na nich próchnica

Kamień nazębny jest pierwszą oznaką, że na zębach z czasem może tworzyć się próchnica. W związku z tym konieczne jest przed zabiegiem fluoryzacji najpierw usunięcie kamienia nazębnego. Dentysta w Gdyni po usunięciu kamienia przystępuje do lakierowania fluorem czyli nakładania warstwy żelu na zęby. Oczywiście nie może być ona zbyt duża, a o dawce zawsze decyduje dentysta. Powtarzanie zabiegu co pół roku może uchronić przed próchnicą, a także leczeniem kanałowym, czy koniecznością usuwania zębów. Warto zatem zadbać o swoje zęby jeszcze zanim poczujemy przykre bólowe objawy.

Doskonale wyposażony gabinet dentysty w Gdyni umożliwia specjaliście dobranie odpowiednich metod zarówno do potrzeb, jak i stanu zdrowia pacjenta. Fluoryzacja wskazana jest również u pacjentów poddawanych leczeniu ortodontycznemu. Zapobiega gromadzeniu się kamienia i nawracaniu próchnicy. Warto korzystać ze sprawdzonych i nieinwazyjnych profilaktycznych zabiegów u dentysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here