Rodzaje zaburzeń w funkcjonowaniu naszego organizmu możemy wymieniać bez liku. Człowiek jest tak złożonym mechanizmem, że mogą wystąpić różnorodne zaburzenia. Jedne są lżejsze i często nie zauważone lub bagatelizowane, ale zdarzają się naprawdę ciężkie i uciążliwe przypadki.
Nerwica seksualna – jakie są objawy i sposoby jej leczenia? Nerwica ma zwykle podłoże psychogenne. W tym przypadku zaburzenia dotyczą sfery seksualnej chorego. Charakteryzuje się nadmierną aktywnością seksualną oraz powoduje, że chory myśli coraz częściej o czynnościach seksualnych co może powodować uzależnienia np. od pornografii. Chory ma psychiczny nacisk na powtarzanie czynności seksualnych w celu rozładowania napięć.
W procesie leczenia pierwszą opcją powinna być psychoterapia. Można też wspomóc terapie przy pomocy środków farmakologicznych – leki psychotropowe, ale może wiązać się to ze skutkami ubocznymi.
Bóle krzyżowe w ciąży – jak sobie radzić z tymi dolegliwościami? To często spotykana dolegliwość wśród kobiet w ciąży. Powodem takich dolegliwości jest dźwiganie przez kręgosłup kobiety dodatkowych kilogramów w ciele.
Pomóc mogą spacery, które również odprężają, masaże relaksacyjne kręgosłupa oraz spanie w pozycji korzystnej dla kręgosłupa.
Sery żółte – na co zwracać uwagę kupując ser? Przy wyborze sera kierujemy się zazwyczaj jego wyglądem, składem i zapachem ale powinniśmy go również spróbować, bo to smak decyduje, który ser będzie dla nas najlepszy. Lepiej też zaopatrywać się w sery w sprawdzonych sklepach gdzie ser jest krojony, a nie pokrojony i gotowy w plastikowym opakowaniu.

http://pobocza.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUsuwanie tatuaży i inne
Następny artykułBiodro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here