Gdzie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Wysokie ceny sprzętu rehabilitacyjnego skutecznie zniechęcają do jego zakupu. Możemy skorzystać z dofinansowania NFZ lub PERON, jednak nie zawsze jest to możliwe. Często potrzebujemy sprzętu na kilka tygodni, miesięcy, lub po prostu musimy mieć go w domu jak najszybciej.

Rozwiązanie idealne: wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Na szczęście istnieje proste, stosunkowo niedrogie rozwiązanie: wypożyczalnia. Niektóre tego typu firmy zapewniają dostarczenie niezbędnych rzeczy prosto do naszego domu, dzięki czemu nie musimy martwić się ich transportem. To idealna opcja dla tych osób, które potrzebują sprzętu „na teraz”, lub u których okres dochodzenia do zdrowia jest z góry określony czasowo. Czyli np. wtedy, gdy rehabilitacja czy rekonwalescencja potrwa około miesiąca, pół roku, rok, albo nieco dłużej. Wówczas, zamiast inwestować w bardzo drogi sprzęt, który później nie będzie nam potrzebny, lepiej skorzystać z możliwości wynajmu.

Nie ma wątpliwości, że sprzęt rehabilitacyjny powinien być jak najlepszej jakości. Gdy decydujemy się na zakup samodzielnie, czasem „z drugiej ręki”, nie mamy wiedzy niezbędnej do oceny stanu produktu. Za to nowoczesny, odpowiednio dobrany sprzęt zapewni pacjentowi bezpieczeństwo, poprawi jakość jego życia, a także ułatwi opiekę nad nim. Wszystko to ma ogromny wpływ na tempo powrotu do zdrowia i sprawności. Pamiętajmy też, że długotrwałe leżenie np. na nieprzystosowanym materacu, może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Z tych względów wypożyczalnie sprzętu medycznego stały się jedną z najwygodniejszych, najbezpieczniejszych i niedrogich opcji dostępnych na rynku.

Co powinna oferować idealna wypożyczalnia? Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość oferowanego sprzętu, opinie dotychczasowych klientów, usługi dodatkowe, formę płatności, oraz cenę. W przypadku usług dodatkowych chodzi przede wszystkim o wniesienie i montaż zamówionego sprzętu przez pracowników firmy. Takie udogodnienia oferuje np. Medistuff.pl, firma działająca na terenie Gdańska, Bydgoszczy i Poznania. Dojazd na obszarze tych miast jest darmowy, tak samo, jak wniesienie i zamontowanie otrzymanych urządzeń. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że coś popsujemy przy samodzielnym rozkładaniu łóżka czy popełnimy błąd, obsługując sprzęt. Wszystko można wypożyczyć na miesiąc lub na czas nieokreślony. Sami wyznaczamy termin, możemy go również samodzielnie przedłużać i regulować.

Cały proces wynajmu jest wyjątkowo przyjemny i nieskomplikowany. W przypadku Medistuff wszystkie niezbędne informacje znajdziemy na stronie internetowej. Często organizowane są atrakcyjne promocje i obniżki. Przykładowo, wybierając opcję wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego na 3 miesiące, zapłacimy 119 zł, a za 6 miesięcy – tylko 99 zł. Im dłuższy okres użytkowania, tym niższa cena. Wybierając MediStuff, nie musimy również obawiać się, że wyposażenie będzie trudne w obsłudze lub wadliwe. Każda usługa jest przejrzyście opisana i dostępna bez żadnych ukrytych kosztów. Na to również warto zwrócić szczególną uwagę, zanim złożymy zamówienie w wybranej wypożyczalni.

100% wygody i bezpieczeństwa

Duże znaczenie ma również fakt, że zamówienie złożymy za pośrednictwem strony internetowej, czyli bez wychodzenia z domu. Pierwszą płatność uiszcza się w gotówce, u pracownika, który wnosi i montuje sprzęt. Później opłata realizowana jest w wygodnej, bezproblemowej formie, czyli przelewem. Sami decydujemy, kiedy oddamy wypożyczone przedmioty. W tym celu wystarczy zadzwonić i umówić się na odbiór w wybranym terminie. W ramach działalności firmy możemy skorzystać także z usługi rehabilitacji lub masażu z dojazdem do domu.

W asortymencie Medistuff znajduje się wiele produktów ułatwiających zarówno życie pacjentów, jak i zajmujących się nimi osób, w tym: krzesła toaletowe, materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, balkoniki, wózki ortopedyczne, chodziki, łóżka rehabilitacyjne z możliwości automatycznego podnoszenia, a także ssaki medyczne. W ofercie firmy dostępna jest też usługa wynajęcia bezpiecznego transportu chorego ze szpitala pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here