Hokery – najlepsze krzesła do aneksu kuchennego

Wiele polskich mieszkań i domów posiada aneksy kuchenne – to idealny wybór wtedy, gdy liczy się oszczędność przestrzeni. Jeśli chcemy wtedy wydzielić w nich także strefę jadalnianą, wystarczy dokupić hokery!

Aneksy kuchenne mają zarówno wielu zwolenników. Wskazują oni, że taka otwarta kuchnia nie zabiera tak dużo miejsca jak ta tradycyjna, więc najlepiej nadaje się do kawalerek i innych mniejszych mieszkań. Powiększa optycznie przestrzenie, ułatwia domownikom komunikację i jest także bardzo efektowna.

Dzisiaj aneksy kuchenne są już standardem i często na próżno szukać mieszkań, które posiadają zwykłe, wydzielone kuchnie.

Aranżacja aneksu kuchennego nie stanowi najczęściej żadnej trudności. Meble rozstawia się wzdłuż ścian, ale również można dodać wtedy jeszcze jeden blat roboczy oddzielający część kuchni od salonu. Blat ten może dawać dodatkową przestrzeń roboczą, ale również może on pełnić rolę miejsca do spożywania posiłków, gdy w pomieszczeniu brakuje miejsca na stół jadalniany z krzesłami.

Wtedy najlepszym wyborem będą hokery – wysokie krzesła, które idealnie wpisują się w aranżacje współczesnych aneksów kuchennych.

Hokery – krzesła na wysokim poziomie

Hokery to krzesła, które kojarzone są przede wszystkim z barami oraz z pubami, ponieważ to właśnie tam zaczęły być używane po raz pierwszy. Teraz są już spotykane znacznie powszechniej – także w naszych domach i mieszkaniach.

Tego rodzaju meble idealnie pasują do aneksów kuchennych i to tam widywane są najczęściej. Ze względu na swoją wysokość pozwalają na komfortowe siedzenie przy blacie, który znajduje się na wyższej wysokości niż blat standardowego stołu. Dodatkową wygodę zapewnia wtedy podnóżek, który pomaga także we wchodzeniu i schodzeniu z krzesła.

Hokery doskonale pasują zarówno do przestrzeni urządzonych w stylu nowoczesnym, jak również do tych bardziej tradycyjnych. To wszystko ze względu na szeroką gamę wariantów do wyboru.

Hokery – wiele stylowych wzorów do wyboru

Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowo „hoker”, możemy znaleźć mnóstwo ciekawych modeli tych krzeseł. Wszystkie z nich cechują się wyższym siedziskiem niż zwykłe krzesła, ale mogą mieć naprawdę różnorodne konstrukcje.

Najprostsze hokery to wysokie taborety – można kupić je jako wykonane z drewna naturalnego czy też z metalu. Dostępne są także hokery z tworzywa sztucznego, na przykład z przezroczystego poliwęglanu.

Większy komfort niosą ze sobą hokery przypominające fotele – posiadają tapicerowane oparcia i siedziska zamontowane na nóżkach lub na jednej, szerokiej nodze. To najlepszy wybór wtedy, gdy liczy się maksymalny komfort, ponieważ nie dość, że są miękkie, to jeszcze dają podparcie dla pleców.

Hokery mogą mieć taką samą, nieregulowaną wysokość siedziska, gdy mają tradycyjne cztery nóżki, ale dostępne są też modele na jednej nodze, która pozwala na ustawienie siedziska na najwygodniejszym poziomie.

Więcej ciekawych informacji o aranżacji wnętrz oraz inspiracji do tworzenia stylowych przestrzeni można znaleźć na blogu internetowym Stoly-Krzesla-Net.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here