Idealny manicure

Wykonanie idealnej hybrydy nie jest trudne – wymaga cierpliwości, wprawy i dobrej jakości kosmetyków oraz akcesoriów. Podpowiadamy, co musisz skompletować, by zacząć przygodę z tym rodzajem stylizacji paznokci. Skompletuj akcesoria i nadaj swoim paznokciom niezwykłego wyglądu.

Akcesoria niezbędne do wykonania manicure

Każda metoda manicure wymaga nie tylko wprawy i czasu, ale też odpowiednich akcesoriów – musisz skompletować nie tylko odpowiednie lakiery, ale również inne przedmioty. Potrzebne będą m.in. waciki bezpyłowe, pilniki, blok polerski, aceton do hybrydy albo wielofunkcyjna frezarka, lampa UV lub LED o odpowiedniej mocy, cleaner (odtłuszczacz), drewniane patyczki do odsuwania skórek, a także baza oraz top. Przyjrzyjmy się bliżej wybranym z nich.

Aceton do hybrydy

Podstawowym produktem do usunięcia hybryd jest aceton – pozwala szybko zdjąć lakier hybrydowy. Ważne, by wybrać dobrej jakości kosmetyk, w pełni bezpieczny dla paznokci, ale też o wysokiej skuteczności mimo delikatnego działania.

Do usunięcia hybrydy służy również praktyczna frezarka o szerokim zastosowaniu – można nią też skrócić i wymodelować płytkę paznokcia. Aceton do hybryd szybko rozpuszcza poszczególne warstwy lakieru oraz innych kosmetyków odpowiednie zdjęcie poprzedniego lakieru to niezwykle ważny etap każdego manicure.

Cleaner do hybrydy

Z kolei cleaner do hybrydy, czyli odtłuszczacz, pozwala na sprawne oczyszczenie płytki paznokciowej. To również jeden z podstawowych preparatów, niezbędnych do wykonania paznokci hybrydowych, żelowych lub akrylowych. Wpływa na trwałość stylizacji oraz jej wygląd.

Kosmetyk służy do odtłuszczania płytki paznokcia przed rozpoczęciem manicure, ale także do usuwania warstwy dyspersyjnej, powstałej w wyniku utwardzenia lakierów hybrydowych czy topów hybrydowych. Do wyboru są różne rodzaje cleanerów – dobór odpowiedniego do własnych preferencji i stanu paznokci jest kluczem do sukcesu.

Baza i top do hybrydy

Baza i top do hybrydy to kolejne niezbędne produkty do przygotowania perfekcyjnej stylizacji. Bez tego duetu nie można przygotować stylizacji hybrydowej – kosmetyki te należy starannie nałożyć i utwardzić w lampie, a zagwarantują stylizacji około 3 tygodni trwałości.

Baza stanowi podkład pod hybrydę i chroni płytkę paznokcia, z kolei top nadaje paznokciom blasku albo eleganckiego matowego wykończenia, w zależności od wyboru konkretnego produktu i efektu, jaki chcemy uzyskać. Wybór produktów jest ogromny, nowością jest m.in. baza witaminowa, która będzie dobrym wyborem dla osób o zniszczonej płytce paznokciowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here