Ceny standardowych drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego są bardzo zróżnicowane – ile będziemy musieli jednak zapłacić za takie, które chcemy wykonać na wymiar?

Na drzwiach zewnętrznych nie warto nadmiernie oszczędzać – ich głównym zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie wnętrza przed nieproszonymi gośćmi, ale również przed ucieczką ciepła, hałasem, czynnikami pogodowymi. Aktualnie w ofertach producentów możemy znaleźć wiele różnych modeli drzwi zewnętrznych, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcjami, zastosowanymi technologiami, wymiarami, a także, oczywiście, cenami. Możemy zdecydować się na tradycyjne drzwi drewniane, ale możemy też wybrać drzwi aluminiowe – http://www.drzwi-pasywne.pl/

Większość producentów posiada w asortymencie drzwi w standardowych wymiarach, ale jeśli poszukujemy czegoś niestandardowego, powinniśmy zdecydować się na drzwi zewnętrzne na wymiar. Dzięki temu można dopasować je indywidualnie do miejsca montażu i w związku z tym będą one pasowały jak ulał. Ceny drzwi na wymiar, podobnie jak drzwi w standardowych wymiarach, są zróżnicowane. Czy jednak zawsze musimy zapłacić za nie o wiele więcej? W rzeczywistości ceny nie są wcale tak wysokie. Najczęściej za standardowe drzwi, które przeznaczone są do domów o tradycyjnej technologii, to wydatek od około 2 000 złotych do 5 000 złotych. Gdy poszukujemy drzwi o lepszych parametrach, na przykład antywłamaniowych, pasywnych, wtedy ceny mogą wynieść od około 4 000 do nawet 15 000 złotych.

W przypadku drzwi wykonanych na wymiar liczy się również ich rozmiar – zatem, im drzwi będą większe, tym ich cena również będzie wyższa. Przy drzwiach na wymiar mamy też często możliwość wybrania ich typu materiału, wykończenia, detali, co także może wpłynąć na ostateczne koszty – mowa tutaj przykładowo o ozdobnych przeszkleniach, okuciach, zamkach. Zatem drzwi zewnętrzne na wymiar mogą kosztować nas od około 2 500 złotych do nawet około 20 000 złotych. Najlepiej skontaktować się z paroma producentami, aby uzyskać indywidualne wyceny drzwi na wymiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here