Dietetycy bezustannie prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych i nowocześniejszych programów żywieniowych. Chcą na nich po prostu zarabiać, wiedząc, że ludzie od razu zainteresują się czymś, dzięki czemu będą mogli szybciej, łatwiej i skuteczniej zrzucać swoje zbędne kilogramy. Ostatnio prawdziwą nowością wśród diet stał się program Intermittent Fasting. To tak naprawdę post przerywany, który kryje w sobie wiele drogocennych właściwości.

Przerywany post – recepta na zdrowie
Na ogół człowiek odżywia się w sposób standardowy. Od rana do samego wieczora zjada pięć pełnych posiłków, starając się je tak utworzyć, by były one wartościowe, zdrowe i po prostu smaczne. Trzymając się takich zasad, człowiek musi obciążać swój układ pokarmowy średnio od godziny szóstej rano do godziny dziewiątej wieczorem. Przez całe piętnaście godzin jego organizm musi radzić sobie z trawieniem przeróżnych pokarmów, które to procesy nie zatrzymują się wcale w nocy. Dietetycy od dawna zalecali więc ludziom stosowanie pewnych postów, jednak na nie mało kto potrafi się zdecydować. Alternatywą dla kompletnego niejedzenia jest post przerywany, czyli właśnie system żywieniowy Intermittent Fasting. Zakłada on, że człowiek w ciągu jednego dnia powinien spożywać posiłki przez osiem godzin, a kolejne szesnaście pościć. Początkowo może się to wydawać trudne w realizacji, jednak z czasem ludzie przyzwyczajają się do tego nowego stylu żywienia. A co im on daje? Przede wszystkim doskonale wpływa na układ trawienny. Nareszcie nie musi on przez kilkanaście godzin trawić rozmaitych posiłków. Zostaje odciążony i znikają liczne dolegliwości. Jest to doskonała metoda dla osób, które zmagają się z pewnymi problemami trawiennymi bądź mają rozregulowany metabolizm.

Warto na pewno przynajmniej przetestować na sobie ten nowoczesny i praktyczny system żywieniowy. Osoby, które już od jakiegoś czasu z niego korzystają, doceniają go za jego wygodę oraz praktyczność. Dużo łatwiej jeść bowiem przez osiem godzin, aniżeli przez cały dzień i noc.

http://www.fitnesswomen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here