Inwestowanie w złoto

O inwestowaniu w złoto słów więcej niż kilka…

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak i czy warto inwestować w złoto? Jakie wady i zalety niosą ze sobą tego typu inwestycje? Czy inwestowanie w złoto jest dla każdego? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na powyższe pytania.

Jak inwestować w złoto?

Najpopularniejsze formy, w jakich możemy zakupić złoto to złote sztabki i monety lokacyjne. Cena tych obydwu form jest równa rynkowej cenie złota, która zostaje dodatkowo powiększona o marżę dilera. Inwestowanie w złoto musi być bezpieczne, bezwzględnie należy pamiętać o tym, aby kupować złoto tylko z pewnych źródeł. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do pochodzenia złota, jakie chcemy nabyć, najlepiej jest zrezygnować z jego zakupu.

W Polsce złoto możemy nabyć na różne sposoby. Jeżeli zdecydujemy się jednak na zakup złota u dilera, warto kupować je u takiego, który jest już sprawdzony i ma pozytywną opinię. Złoto inwestycyjne możemy nabyć drogą elektroniczną, większość dilerów prowadzi sprzedaż internetową, a złoto możemy odebrać osobiście lub też zostanie nam ono dostarczone przez kuriera.

Pozytywne aspekty inwestowania w złoto

Najważniejszą zaletą inwestowania w złoto jest ochrona naszych oszczędności. Złoto jest „odporne” na inflację, która dotyczy niestety pieniędzy. Oczywiście i w przypadku złota jego cena może wzrosnąć lub się obniżyć, jednak ogólnie rzecz biorąc, inwestowanie w złote sztabki i monety przynosi nam zysk. Tego typu inwestycje polecane są osobom, które z różnych względów nie chcą trzymać swoich pieniędzy na rachunku lub też zakładać lokaty. Inwestowanie w złoto jest też dosyć proste. Nie wymaga ono ciągłego śledzenia różnorakich indeksów giełdowych, naszym zadaniem jest obserwowanie tylko jednego wykresu. Oczywiście, aby prawidłowo przeprowadzać taką analizę również potrzebujemy odpowiedniej wiedzy i umiejętności, jednak zdobycie ich jest dużo łatwiejsze niż zarządzanie swoim kapitałem na giełdzie papierów wartościowych.

Każdy medal (nawet złoty) ma dwie strony

Inwestowanie w złoto ma też swoje wady. Przede wszystkim tego typu inwestycji nie powinny podejmować się osoby, które chcą osiągnąć zysk w jak najkrótszym czasie, inwestowanie w złoto to rodzaj lokaty długoterminowej. Możemy mieć również problemy z wyborem formy naszej inwestycji, gdyż każda z nich osobno niesie ze sobą pewne niedogodności. Jeżeli zdecydujemy się na kontrakty na złoto, którego nie będziemy fizycznie posiadać, może się okazać, że w momencie gdy chcielibyśmy je odebrać, będzie brakowało kruszcu. Natomiast jeśli zdecydujemy się na inwestowanie w złoto fizyczne, musimy liczyć się z tym, że możemy mieć problemy z jego przechowywaniem oraz odczuwać z tego powodu dyskomfort. Możemy bać się tego, że je zgubimy lub też zostaniemy okradzeni.

Inwestowanie w złoto jak każda rzecz ma swoje dobre i złe strony, więc zanim podejmiemy decyzję, czy warto podjąć się tego typu inwestycji, musimy dokładnie przeanalizować wszystkie plusy i minusy.

tavex - inwestowanie w złoto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here