Jagody goji - czy są zdrowe?

Jagody goji obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Są to jadalne owoce krzewu, który rośnie w Chinach. Charakteryzują się swoim niewielkim rozmiarem i czerwoną barwą. Zaliczane są do grupy produktów superfoods, które wykazują pozytywny wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu. Jagody goji wyróżniają się działaniem wzmacniającym, przeciwnowotworowym i odmładzającym.

Jagody goji – czym się charakteryzują?

Jagody goji są bogate w antyoksydanty, które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami. Jak wiadomo to one są odpowiedzialne za przyśpieszony proces starzenia się skóry i powstawanie nowotworów. W jagodach goji znajduję się także wiele witamin, takich jak witamina B, E i C oraz minerałów – cynku, żelaza, wapnia i potasu. 

Jagody goji są również często stosowane przez osoby, które borykają się z nadmierną masą ciała i chcą zrzucić zbędne kilogramy. Wszystko dzięki błonnikowi, który zawierają. Przyczyniają się również do zachowania lepszej kondycji naszych włosów, paznokci i skóry. Zmniejszają też proces zatrzymywania się wody w organizmie i wykazują pozytywny wpływ na pracę układu trawiennego i odpornościowego. 

Jagody goji w obecnych czasach dostępne są praktycznie w każdym supermarkecie i sklepie ze zdrową żywnością. Można je kupić w postaci suszonej, jak i w formie tabletek lub proszku. Od nas zależy jaką formę wybierzemy.

Czy jagody goji pomagają w odchudzaniu?

Zwykle osoby będące na diecie nie wyobrażają sobie jej bez spożywania jagód goji. Ten owoc stał się bardzo popularny, ze względu na swoją skuteczność w walce z nadmierną masą ciała. I to nie jest przesadzone działanie, suszone jagody goji naprawdę świetnie wspomagają proces odchudzania. Dzieje się tak ze względu na wysokość zawartość błonnika w tym produkcie. Spożywając regularnie odpowiednie ilości błonnika, zapewniamy sobie uczucie sytości na dłuższy okres czasu. 

Jedynym minusem jagód goji jest to, że mają dość dużą kaloryczność, dlatego podczas ich spożywania należy zachować umiar. Ich kaloryczność wynika z tego, że zawierają zdecydowanie większe ilości cukru, niż świeże owoce. A jak wiadomo, gdy poziom glukozy we krwi jest podwyższony, waga nie spada. Podczas odchudzania zaleca się stosowanie jagód goji w odpowiednich ilościach.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jagody-goji-czy-sa-skuteczne-tylko-na-odchudzanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here