Bolący staw kolanowy to nie tylko kwestia odczuwanego dyskomfortu. To także ryzyko ograniczenia ruchu, bez którego przecież nasze życie byłoby takie puste. Dlatego warto wiedzieć, jak o swoje kolana dbać.

Zapalenie stawu kolanowego – co warto wiedzieć?

Przeciążenia i urazy to dwie główne przyczyny zapalenia stawu kolanowego. Do typowych objawów należą: ból, sztywność, wrażliwość na ucisk, a także ograniczona ruchomość. A gdy zapalenie nie jest długo leczone – wówczas dochodzą deformacje. W efekcie poruszanie jest coraz trudniejsze i bardziej bolesne. Dlatego już w pierwszym stadium choroby należy podjąć kompleksowe leczenie. Leczenie zarówno farmakologiczne, jak niefarmakologiczne.

Olej kokosowy – zastosowanie w żywieniu i kosmetyce

Jeśli mówimy o metodach niefarmakologicznych, to właściwa dieta powinna być tu wymieniona jako składnik kluczowy. Wszystkie składniki budulcowe, czy rewitalizacyjne dostarczamy do organizmu właśnie wraz z pożywieniem. Dlatego osoby z chorymi stawami powinny włączyć do diety olej kokosowy. Skutecznie zmniejsza on dolegliwości związane ze stanem zapalnym.

Jonoforeza – na czym polega ten zabieg fizykoterapeutyczny?

Poza dietą bardzo ważna jest również fizykoterapia. Jako jedną z najskuteczniejszych metod wymienić możemy jonoforezę. Polega ona na precyzyjnym wprowadzeniu lekarstwa do stawu za pomocą prądów o stałym natężeniu. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Po nim staw kolanowy znacznie szybciej wraca do formy. Prąd dodatkowo go bowiem pobudza do regeneracji.

http://www.rezydencjastaromiejska.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here