Słońce to największy wróg pięknych i zdrowych włosów, jednak latem nie sposób go uniknąć. Pod wpływem działania promieni słonecznych zaczynają wypadać oraz się łamać a do tego stają się szorstkie w dotyku. Oprócz słońca na włosy negatywnie wpływa silny wiatr oraz morska woda, dlatego też w tym okresie należy o nie w odpowiedni sposób zadbać.

 

Jak dbać o włosy latem?

Ochrona kosmyków przed słońcem

Podczas lata włosy w największym stopniu narażone są na działanie promieni słonecznych, które powodują silne przesuszenie kosmyków. Dlatego tak ważne jest żeby odpowiednio dbać o włosy latem. Z tego też względu warto zaopatrzyć się w kosmetyki do włosów z filtrami, które można bez problemu zakupić w każdej drogerii. W takich produktach oprócz filtrów znajdują się również składniki regenerujące, odżywcze oraz nawilżające takie jak np. witaminy, ceramidy oraz różnego rodzaju olejki. Oleje roślinne tworzą na powierzchni włosów niewidzialną powłokę, która pomaga zatrzymać wodę, dzięki czemu włosy zbyt szybko nie ulegają przesuszeniu. W ciągu dnia warto również używać specjalnych mgiełek w sprayu, którymi co kilka godzin należy spryskiwać włosy, zwłaszcza po kąpieli w słonej wodzie. Po nałożeniu na włosy preparatu z filtrem warto je dodatkowo zabezpieczyć, wkładając chustkę lub kapelusz, dzięki którym włosy wchłoną substancje aktywne znajdujące się w kosmetyku, a także będą w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem słońca.

Suszenie włosów

Latem lepiej nie korzystać z suszarek lub prostownic, które dodatkową wysuszają włosy. Niektóre kobiety decydują się na suszenie włosów na dworze, co również nie jest wskazane, ponieważ w ten sposób dużo szybciej zaczynają się one niszczyć. Włosów nie należy również wykręcać, ponieważ ich łuski zaczynają się otwierać, przez co są bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Chcesz dbać o włosy latem ? Unikaj ich przegrzewania.

Codzienna pielęgnacja włosów

Po wizycie na plaży czy też basenie należy w odpowiedni sposób zadbać o włosy, myjąc je indywidualnie dobranym szamponem oraz nakładając na nie regenerującą odżywkę. Sięgając jednak po odżywkę, nie należy jej aplikować na skórę głowy a jedynie na włosy, ponieważ w innym przypadku może dojść do wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Włosy najlepiej umyć dwa razy, ponieważ w ten sposób zostaną usunięte z nich nie tylko resztki kosmetyków, ale również zanieczyszczenia i tłuszcz. Raz na kilka dni warto nałożyć na włosy odżywczą maseczkę, która w swoim składzie ma większe ilości regenerujących substancji niż odżywka. Aby uniknąć podrażnienia oraz reakcji alergicznych warto sięgnąć po kosmetyki naturalne, które pozbawione są silnych detergentów, parabenów, kompozycji zapachowych oraz innych zbędnych substancji. Dbaj o włosy latem odpowiednio je pielęgnując.

Rezygnacja z farbowania

Wiele pań nie wyobraża sobie zaprzestania farbowania włosów, jednak latem takiego zabiegu lepiej nie wykonywać. Farby do włosów nadmiernie przesuszają kosmyki, a po ich użyciu będą one słabiej broniły się przed działaniem słońca. Spędzając dziennie wiele godzin na słońcu, kolor dosyć szybko wyblaknie, dlatego też farbowanie włosów lepiej odstawić na jesień lub zimę.

Skutecznie dbaj o włosy latem, a będą pięknie się prezentować w każdych okolicznościach. Sposoby na pielęgnację włosów są różne. Ważne by choć część z nich stosować. Gorące dni nie są  sprzymierzeńcem Twoich włosów ale już wiesz co robić by jak najlepiej zniosły lato.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here