Coraz częściej podjazdy nie tylko przed domami jednorodzinnymi wykładamy kostką brukową. Ma ona bardzo wiele zalet. Jest nie tylko bardzo trwała, ale dostępna także w bardzo wielu kolorach i w różnych kształtach oraz o różnej grubości. Nadaje się więc nie tylko do budowy podjazdów, ale także ścieżek ogrodowych.

Każdy inwestor, który zdecyduje się na użycie kostki brukowej chciałby, aby przez wiele lat zachowała ona swój nienaganny wygląd. Dzisiaj na rynku dostępne są impregnaty do kostki brukowej, które sprawiają, że kostka może nam służyć wiele lat. 

Dlaczego warto impregnować kostkę?

Kostka zabezpieczona specjalnym impregnatem staje się jeszcze bardziej trwała. Do tego musimy pamiętać, że kostka brukowa narażona jest na bardzo zmienne warunki atmosferyczne. Układamy ja na zewnątrz, powierzchnia wykonana z kostki narażona jest więc zarówno na wysokie jak i niskie temperatury. Warstwa impregnatu zabezpieczana kostkę przed odpryskami, do których może dochodzić na skutek różnic temperatury pomiędzy dniem a nocą. Bardzo częstym problemem jest pojawianie się na powierzchni kostki mchu oraz wyrastanie chwastów pomiędzy poszczególnymi kostkami. Impregnowanie sprawia, że problem ten znika zupełnie. Kolejny plus impregnacji kostki to znacznie łatwiejsze utrzymanie je w czystości. Z powierzchni kostki pokrytej impregnatem łatwo usuniemy także bardzo trudne zanieczyszczenia, takie jak na przykład plamy z rozlanego oleju. Dodatkowo zyskujemy bardziej estetyczną powierzchnię. 

Jak nanosić impregnat do kostki?

Impregnatem można zabezpieczyć nie tylko nowo wykonaną, ale także już użytkowaną powierzchnię z kostki brukowej. Niezależnie od tego, czy zamierzamy impregnować nową czy starą kostkę musimy ją wcześniej bardzo dokładnie oczyścić z kurzu. Jeśli to możliwe używamy do tego odkurzacza; jeśli nie możemy kostki odkurzyć, bardzo dokładnie ją zamiatamy. Mocno zabrudzoną kostkę przed impregnowaniem musimy umyć i poczekać aż wyschnie. Decydując się na impregnowanie kostki pamiętajmy, że prace najlepiej jest wykonywać w ciepłe i słoneczne dni. Jeżeli kostkę będziemy impregnować sami, do nakładaniu impregnatu możemy użyć zwykłego wałka do malowania ścian.

Impregnowanie kostki brukowej nie tylko zabezpiecza ją przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo jej kolor jest bardziej intensywny. Atutem impregnatów do kostki brukowej jest także fakt, iż mogą one być nanoszone nie tylko na nową, ale także na już użytkowaną kostkę pod warunkiem, że nie jest ona wyjątkowo mocno zniszczona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here