Jak dobrać zarost do kształtu twarzy?

0
2555

Gładko ogolona twarz czy pozostawienie mniejszego bądź większego zarostu. Wielu mężczyzn staje przed takim dylematem. Przede wszystkim nie należy się tu kierować modą, a tym, co najbardziej pasuje do twarzy. Zatem zanim zabierzesz się za modelowanie zarostu, a tym samym kształtu twarzy za pomocą żyletek do maszynki do golenia, maszynki elektrycznej czy nożyczek musisz zastanowić się jaki kształt ma Twoja twarz i co będzie do niej pasować. W niniejszym poradniku przedstawimy, jaki zarost najlepiej wybrać do określonego kształtu twarzy.

Twarz kwadratowa – jaki zarost dobrać?

Posiadacze kwadratowej twarzy mają szeroki i kanciasty podbródek. Ten typ twarzy przez wielu uważany jest za najbardziej męski. Zawsze jednak przy dobieraniu zarostu dąży się do osiągnięcia wrażenia twarzy owalnej, która uważana jest za kształt idealny. Jednak w przypadku twarzy kwadratowej można postawić również na podkreślenie linii podbródka. Szeroką twarz można zrównoważyć poprzez odpowiednio krótkie przystrzyżenie zarostu na bokach. Nieco dłuższy zarost można pozostawić przy policzkach. Oczywiście taki efekt najlepiej osiągnąć przy pomocy trymera do brody. Niemniej jednak wyrównanie zarostu na pod linią szczęki można wykonać przy pomocy maszynki na żyletki.

Twarz okrągła – zrównoważ proporcje

W przypadku okrągłej twarzy, gdzie podbródek jest słabo zarysowany, efekt jego optycznego uwidocznienia można osiągnąć za pomocą krótkiej bródki, zwanej często kozią. Tutaj zarost koncentruje się w dolnej strefie, natomiast boki i policzki pozostają gładko ogolone, aby nie osiągnąć jeszcze bardziej okrągłego efektu. Do dokładnego, gładkiego wygolenia boków świetnie sprawdzą się żyletki do maszynki do golenia. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość swobodnego operowania narzędziem do golenia i możliwość ustawienia go względem kierunku wzrostu zarostu bądź w przeciwnym. Zasada jest taka, że osoby początkujące golą się z włosem, natomiast mężczyźni którzy mają bardziej gęsty zarost pod włos. Warto zauważyć, że jeśli zarost jest mało gęsty, to lepiej zrezygnować z krótko przystrzyżonej koziej bródki, gdyż uwidocznione zostaną nieowłosione miejsca, co da ogólny karykaturalny efekt. W takiej sytuacji lepiej zgolić przy pomocy żyletek go golenia cały zarost, a kształt twarzy wymodelować przy pomocy fryzury. Do okrągłej twarzy najlepiej sprawdzi się fryzura z asymetrycznym cięciem – wygolonymi bokami i górą podniesioną do góry. W ten sposób można prostym trikiem wyszczuplić twarz.

Twarz prostokątna – gruby zarost na bokach, krótszy przy policzkach

Zasada przy dobieraniu zarostu do twarzy prostokątnej jest dokładnie odwrotna niż w przypadku kwadratowej. Tutaj dłuższy zarost pozostaje na bokach, a krótszy przy policzkach. Przy tym typie twarzy sprawdzą się również bokobrody. W tym przypadku reszta twarzy może być gładko ogolona przy pomocy maszynki na żyletki. Tutaj cieniowanie zarostu przypomina nieco efekt, który kobiety uzyskują przy pomocy pudru i bronzera. Zasada pozostaje taka sama czyli dążenie do owalnego kształtu twarzy i zrównoważenie proporcji.

Twarz trójkątna – zniwelowanie szpiczastego podbródka

W przypadku większości kształtów twarzy, poza owalną, do której można dobrać każdy typ zarostu, goli się lub nieco redukuje zarost na bokach twarzy, a także przy szyi. W przypadku trójkątnej twarzy te rejony powinny pozostać nieogolone. W ten sposób można odwrócić uwagę od nieco zbyt szpiczastego podbródka i nadać mu optycznie bardziej owalny kształt. Tutaj konieczne jest wygolenie policzków, które są mocno zarysowane. Precyzyjnie można to wykonać przy pomocy maszynki na żyletki.

Są jeszcze podstawowe zasady dotyczące wielkości twarzy. Przy stosunkowo małej nie powinno się zapuszczać długiego zarostu, gdyż optycznie zostanie jeszcze bardziej spłaszczona i zmniejszona. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku wąsy, które ostatnimi czasy wracają do łask, a to za sprawą popularności stylizacji na wikinga. Z kolei przy dużej twarzy można pozwolić sobie zarówno na długi, jak i krótki zarost. Oczywiście należy pamiętać, aby był jak najbardziej estetyczny. Dlatego sprawdzą się kosmetyki do jego pielęgnacji. Przy mniej gęstym zaroście i prostym włosie czesanie może zniwelować ewentualne braki. Stąd warto używać olejków do brody, które ułatwią jej rozczesywanie i nadanie jej pożądanego kształtu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here