Każda kobieta marzy pięknej i nieskazitelnej skórze twarzy. Wystarczy odpowiednio zadbać o jej pielęgnację, a ona odwdzięczy się zdrowym i świeżym wyglądem. Dlatego najważniejszym elementem jest prawidłowe oczyszczenie twarzy. Pozwala na usunięcie z powierzchni twarzy brud, kurz, pot, złuszczony naskórek, a przede wszystkim kosmetyki, które utrudniają oddychanie.

Jak dobrze oczyścić twarz? Sprawdzone i skuteczne sposoby

Oczyszczanie twarzy dotyczy mężczyzn, jak i kobiet. Ta czynność powinna odbywać się regularnie, czyli dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Pamiętajmy, że zbyt częste mycie nie ma dobrego wpływu na skórę i jej kondycję, ponieważ prowadzić może np. do nadmiernego wysuszania. Ważne jest także, by oczyszczanie nie odbywało się jedynie za pomocą mydła i wody. Na rynku znajdziemy wiele przyjaznych kosmetyków, które oprócz prawidłowego usunięcia zanieczyszczeń pomogą nam dodatkowo w prawidłowej pielęgnacji. Do wyboru mamy m. in.: płyny micelarne, pianki, żele, peelingi, gdzie ważnym elementem jest dokładne oczyszczenie. Buzię najlepiej przemyć około 3 razy po aplikacji tych produktów. Warto także pamiętać, by nie stosować zbyt zimnej wody, która prowadzić może do nadmiernego wydzielania się sebum, co pogorszy stan cery tłustej i mieszanej, a nawet może doprowadzić do powstawania wyprysków. Częstym błędem jest także zły dobór kosmetyków do rodzaju cery. Inny skład mają do skóry suchej, mieszanej, czy tłustej. Dobrze by zawierały także kwas hialuronowy i składniki łagodzące.
Warto również pamiętać, że nasza skóra nie lubi nadmiernego i niepotrzebnego naciągania i uciskania. Dlatego zwrócić uwagę powinniśmy na przedmioty, którymi nakładamy kosmetyki. Możemy robić to palcami, jednak ważne jest wcześniejsze umycie rąk i robienie tego w prawidłowy sposób. Często używane są płatki kosmetyczne, jednak jeśli produkt ma rzadką konsystencję, wówczas większa część zostaje wchłonięta i konieczne jest użycie większej ilości. Bardzo popularne stają się szczoteczki manualne, które są niedrogie, dodatkowo bardzo skuteczne. Na szczoteczkę nakładamy niewielką ilość kosmetyku, następnie masują nią twarz, kulistymi, delikatnymi ruchami. Efektownie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z twarzy, dodatkowo dostarcza mikro-masaż skórze. Idealnie nadaje się do cery tłustej i mieszanej. Dla skóry suchej, gdzie pojawia się nadmierna ilość suchego naskórka polecamy gąbki celulozowe. Mają lekko chropowatą powierzchnię, dzięki czemu skutecznie usuwają zanieczyszczenia, a także zbierają martwy naskórek. Dodatkową zaletą jest delikatne działanie peelingowe. Natomiast skóra wrażliwa, naczynkowa, podatna na podrażnienia wymaga specjalnego potraktowania. Dlatego zaleca się specjalne, azjatyckie, delikatne i mięsiste gąbki Konjac, która jest rośliną. Powodują nie tylko skuteczne oczyszczenie twarzy , ale również relaksujący masaż.


Jeżeli chcemy, by nasza skóra była świeża, zdrowa i miała dobrą kondycję, warto poświęcić czas na dokładną pielęgnację i właściwe oczyszczanie twarzy. Podczas zakupów kosmetyków pamiętajmy, by nie kupować preparatów z parabenami. Zwróć uwagę na rodzaj swojej cery i dobierajmy odpowiedni rodzaj i sposób oczyszczania. O skuteczności decyduje skład kosmetyków, nie ich cena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here